Aydın Doğan'ın yazarları karıştı!

Aydın Doğan'ın yazarları karıştı!.10686
  • Giriş : 04.02.2009 / 08:30:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 11:23:02

Erdoğan'ın Davos çıkışının tartışıldığı Tarafsız Bölge programında Aydın Doğan'a ait gazetelerin yazarları tartıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ahmet Hakan'ın CNNTürk'teki Tarafsız Bölge programında bu kez Davos konusu gündeme getirildi.

Programın konukları CNNTürk yorumcusu İlter Türkmen, Milliyet'ten Kadri Gürsel, Radikal'den Nuray Mert, Hürriyet'ten Yalçın Doğan, Vatan'dan Yiğit Bulut Radikal'den Ceyda Karan katıldı. Programın konukları arasında Türk vatandaşı Yahudi yazar Roni Margulies de vardı. .

Yalçın Doğan, İsrail'in bu hükümeti iki kez refüze ettiğini , Başbakan Erdoğan'ın arabuluculuk için Filistin ve İsrail'deki görüşmeleri sırasında iki tarafın da Erdoğan'ı reddediklerini Cumhurbaşkanı Gül'ün de İsrail tarafından da dışlandığını anlattı.

Türkiye'nin kendi iç meseleleri yerine Gazze ile uğraştığını anlattı ve Türkiye'nin Gazze' ile ne işi var diye sordu. Program konuklarından Yiğit Bulut, kendisinin sürekli hükümet ve Erdoğan aleyhine yazılar yazdığını ancak bu olayda Erdoğan'ın baştan sona kadar haklı olduğunu anlattı. Yiğit Bulut, Büyük devlet olma hedefindeki bir ülkenin mutlaka Gazze ile ilgilenmesi gerektiğini savundu.

Yiğit Bulut, bir ülkenin başbakanına el ile müdahale edilemeyeceğini belirterek "Başbakan'a bir taraftan yüksek sesle hitap ediliyor diğer taraf ise konuşmasını sürekli elle müdahale ile kesiyor ve Başbakan'ın eşi de izleyiciler arasında. Başbakan bu durumda yapalıbilecek hareketi yaptı. Bu harekete de Türk insanının ihtiyacı vardı dedi. Yiğit Bulut vatandaşların global kriz yüzünden büyük bunalımda olduğunu, içerde ve dışarda dışlanmışlık yaşadığını böyle bir çıkışla halkın moral bulduğunu savundu.

MARGULIES AK PARTİ HÜKÜMETİNİ SAVUNDU DOĞAN YAZARLARI KIZDI

Yalçın Doğan'ın krizlerden hükümeti tutması üzerine Yiğit Bulut ile Yalçın Doğan arasında tartışma büyüdü. Türk vatandaşı Yahudi yazar Roni Margulies Başbakan Erdoğan'ın Şaron'a karşı çıkışına destek vermesine Türk gazetecilerden sert tepki geldi. Margulies, " Ben Kemalist değilim, Orada bir İsrail soykırımı var. Hamas da seçilmiş bir hükümettir. sözüne Yalçın Doğan, Güz Sancısı filmini hatırlattı ve 6-7 Eylül olaylarına dikkat çekti.

Margulies ise bu kez 6-7 Eylül Hükümetin planladığı bir olaydı. Oysa AK Parti hükümeti Başbakan ve Bakanlar Cumhurbaşkanı özellikle Yahudi ve İsrail hükümeti ayrımına dikkat çekti" dedi.

Programda tartışma Erdoğan'ın resimlerinin Ortadoğu ülkelerinde ön plana çıkması tartışmayı daha da alevlendirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*