Aydın: "Kalıcı olmak istiyorum"

Aydın:
  • Giriş : 14.07.2008 / 11:06:00

Galatasaray taraftarının bu sezon büyük performans beklediği genç futbolcu Aydın Yılmaz, Konyaspor maçı ile yakaladığı çıkışı tekrar yakalayacağına inandığını dile getirirken, "Burada kalıcı olmak istiyorum" dedi..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray taraftarının bu sezon büyük performans beklediği genç futbolcu Aydın Yılmaz Almanya’daki kamp çalışmaları sırasında GS TV’ye açıklamalarda bulundu.

Sezon başı hazırlık kampının çok iyi geçtiğini belirten Aydın Yılmaz, “Sezonu İstanbul’da açtık. İstanbul’daki idmanlar çok güzeldi. Hem hocayla, kaynaşma açısından, hem de takım arkadaşlarımızla uzun bir tatilin ardından tekrar birlikte olmak açısından çok güzel bir kamp dönemi geçirdik. Ve onun devamı olan Almanya kampına burada başladık. 2-3 idmanımızı yaptık. Şuan için her şey çok güzel gidiyor” dedi.

Konyaspor maçı ile yakaladığı çıkışı tekrar yakalayacağına inandığını dile getiren Aydın, “Öncelikle şunu söyleyeyim. Bu sezonda gerçekten kendime çok güveniyorum. Bu geçen sürede sakatlıklar oldu. O çıkış oldu. Bunların hepsi bana tecrübe kazandırdı ve şu an gerçekten kendime güvenim çok üst seviyede diyebilirim. Bu sezon o Konya’daki çıkış gibi inşallah yeni bir çıkış yakalayacağıma inanıyorum. Tabiî ki de futbolda sakatlıklar, şanssızlıklar var. Sakatlıklar olmadığı sürece elimden gelenin en iyisini yapacağıma inanıyorum” diye konuştu.

Yaşadığı sakatlıkları nedeniyle çoğu zaman tek başına çalıştığını ifade eden Aydın, “Geçen sezonda sakatlıklarım yüzünden çok fazla tek başıma çalışma imkanı buldum. En azından hem fizik olarak, hem kondisyon açısından daha fazla çalışma imkanım oldu. O bakımdan artı yönleri de vardı. Yani o zaman kendimle de baş başa kadım. Tabiî ki sakatlık olduğu için oynayamıyorsun. Futbolcu için çok kötü bir durum, orada kendini düşünüyorsun kendinle baş başa kaldığın için olaya daha farklı bakıyorsun. Bu gibi artı yönleri olduğun söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

Sakatlık sonrası İstanbul Bşb’ye giden Aydın Yılmaz, o dönem için ise, “Sakatlıklardan sonra İstanbul Bşb’ye kiralık gittim. Oradaki ekip zaten çok iyiydi. Benim alt yapıdan beri hocalarım oradaydı. Abdullah hoca olsun, Cenk hoca, Arif hoca, İbrahim hoca. Hepsi alt yapıdan benim hocalarımdı, orada çok güzel bir uyum yakaladık diyebilirim. Güzel geçti geçen sezonun ikinci yarısı. Tabiî ki ister istemez insan depresyona giriyor ama çok şükür hem ailem, yakın arkadaşlarım destek oldular. Yani o dönemi çok kolay atlattık diyebilirim” dedi.

Galatasaray’daki teknik kadro için Aydın Yılmaz, “Şu an için yeni teknik için çok iyi. Ümit hoca zaten Ümit Milli Takım’da da hocalığımızı yaptı. Orandan da tanıyoruz. Oradaki ikili ilişkilerimiz çok iyiydi. Onu gelmesi hem gençlerin, hem de bizim için gerçekten avantaj diyebilirim. Hocamız Skibbe için şunu söyleyebilirim; gençlere çok önem verdiğini görebiliyoruz. Hem bize olan ilgisi idmanlarda olsun, hem de kişisel bakımından… Oyuncularına çok ılımlı ve çok güzel yaklaşıyor. Futbolcularını gerçekten çok iyi motive ediyor” dedi.

Aydın Yılmaz bu sezonki hedeflerini ise, “Bu sezon şu an için Galatasaray A Takımı var hedefimde. Yani burada kalıcı olmak istiyorum. Ağabeylerim var… Örnek Hakan Şükür, Hasan ağabey, Okan ağabey… Onlar gibi bir yerlere gelmek istiyorum. Galatasaray alt yapısından yetiştim. Yaklaşık 10-11 senedir Galatasaray’ın içindeyim. Bu süreci de çok iyi geliştirip profesyonel takımda en üst seviyelere çıkmak istiyorum” olarak sıraladı.

Takımdaki arkadaşları ile diyalogunun çok iyi olduğunu belirten Aydın, "Arda’yla çocukluğumuzdan beri beraberiz. Onunla diyaloglarımız çok iyi. Arda olsun, Mehmet Güven, Mehmet Topal ve diğer arkadaşlarımla diyaloglarımız çok iyi. Çünkü altyapıdan beri beraber oynadık. Alt yapıdaki turnuvalarda beraberdik. Yani kardeş gibiyiz diyebilirim” diye konuştu.

Bu sene 7 numaralı formayı giyeceğini söyleyen Aydın Yılmaz, 7 numaranın favori rakamı olduğunu belirtti ve ekledi:
"7 numara favorim diyebilirim. Alt yapıda, Milli takımda, hep 7 numarayı giyiyordum. A Takıma geldiğimde Okan ağabey 7 numarayı almıştı. Şimdi sağ olsun Okan ağabey bana bıraktı 7 numarayı. İnşallah onunla devam ettiririm ve özdeşleşirim 7 numarayla.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*