Aydın'a zeytinyağı rafinerisi kuruldu

Aydın'a zeytinyağı rafinerisi kuruldu.8834
  • Giriş : 07.09.2007 / 22:40:00

Aydın Ortak Girişimciler A.Ş.'nin 7 milyon YTL harcayarak kurduğu zeytinyağı rafinerisi, düzenlenen törenle açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aydın Vali Vekili Cevdet Kuran, törende yaptığı konuşmada, Aydınlı iş adamlarının bir araya gelerek böyle bir tesisi yaratmalarından ötürü mutluluk duyduğunu belirterek, jeotermal konusunda da benzer birlikteliğin yararlı olacağını söyledi.

Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin de bazı muhalif iş adamları nedeniyle tesisin kuruluşunda bazı sorunlar yaşadıklarını anlattı. Tesisin işletilmesi konusunda hiç kimsenin kuşkusunun olmaması gerektiğini ifade eden Ortekin, ''Bu tesis, hür teşebbüsün Aydın'a olan güvenini artırmıştır'' dedi.

Zeytinyağı rafinerisinin kurulduğu alana daha sonra biyodizel, pirina ve kestane işleme tesislerinin de kurulacağını açıklayan Ortekin, tesis üretime başlamadan Güney Amerika ve Japonya'da sipariş geldiğini sözlerine ekledi. Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Mustafa Baştuğ, Aydın'da Aydınlıların ürettiği ürünleri işleyecek bir fabrikanın kurulmuş olmasının gurur verici olduğunu, başka tesislerin de kurulacağına inandığını söyledi.

Aydın Ortak Girişimciler A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Özcan Güven de, tesisin kurulması için gece gündüz çalıştıklarını belirtirken, ''Bu tesis, Aydın halkının inancı, kararlılığı, azmi ve inadı ile kuruldu'' dedi.

Konuşmaların ardından tesis, Aydın Vali Vekili Cevdet Kuran, Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ve Aydın Ortak Girişimciler A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Özcan Güven tarafından hizmete açıldı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious