Aydın'da 20 dakikada su baskını

Aydın'da 20 dakikada su baskını.19292
  • Giriş : 31.10.2006 / 00:00:00

Aydın'da gece başlayan şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aydın Merkez Kızılay Caddesi ile Körfez Caddesi'nin kesiştiği tren yolu alt geçidinde iki araç sel sularına kapıldı. Belediyenin anında müdahalesi sonucu sulara kapılan araçlar kurtarıldı.
Gece 23.30 sularında başlayan şiddetli yağış nedeniyle il merkezinde Güzelhisar, Cumhuriyet, Girne ve Ilıcabaşı mahallelerinde bazı evlerin bodrum katlarına su bastı. Aydın - İzmir yolundaki bazı kavşaklar aşırı su birikintisi nedeniyle kısa süreli trafiğe kapandı. Aydın - Denizli Demiryolu Ilıcabaşı Mevkisinde bulunan hemzemin geçit sel sularının taşıdığı çamur ve topraklar nedeniyle demiryolu yaklaşık bir saat ulaşıma kapandı. İzmir ve Denizli istikametinden gelecek olan trenler önceki istasyonlarda çalışma tamamlanıncaya kadar bekletildi. İtfaiye ve belediye ekiplerinin müdahaleleri sonucunda demiryolu yarım saatlik bir çalışma ile yeniden ulaşıma açıldı.
Meteoroloji yetkililerinin uyarıları nedeniyle dün akşam saatlerinden itibaren hazır bekleyen Aydın Belediyesi'ne ait ekipler, su basan ev ve işyerleri ile ulaşıma kapanan demiryolunda meydana gelen su birikintilerini ve sellerle birlikte gelen çamurları temizledi. Yaklaşık olarak 1 saat süren etkili yağmurun arkasından, yağış şiddetinin azalması belediye ekiplerine çalışmalarında kolaylık sağladı. Aydın İtfaiye Müdürlüğü personelleri, şehrin değişik bölgelerindeki ev ve işyerlerinin bodrum katları ve bahçelerindeki su birikintilerini tahliye etmek için motorlu pompalar ile sürdürdüğü çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca kentin değişik bölgelerinde oluşan birikintilerden vatandaşların zarar görmemesi için uyarı levhaları dikiliyor. Yağışın halen devam ettiği kent merkezi ve ilçelerde oluşabilecek baskınlara karşı tüm belediyelerin hazır olarak bekletildiği ve çalışmaların aralıksız olarak devam ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious