Aydın'da 35 kişi zehirlendi

Aydın'da 35 kişi zehirlendi.12765
  • Giriş : 24.06.2008 / 08:02:00

Aydın merkezi ile Kuşadası ve Söke ilçelerinde aynı yemek fabrikasından gelen personel yemeğinden yiyen 35 kişi zehirlenerek hastanelere kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlk müdahalenin ardından kontrol altında tutulan 3 ayrı firmanın çalışanlarının büyük bölümü taburcu edildi. Yemek zehirlenmesi olayıyla ilgili sağlık grup başkanlıkları ile tarım müdürlükleri tarafından soruşturma başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, merkezi Aydın"da bulunan aynı yemek fabrikasından personel yemeği alan Kuşadası Kipa Alış Veriş Merkezi, Aydın Kipa Alış Veriş Merkezi ve Söke Un Fabrikası çalışanları yedikleri personelin yemeğinin ardından bulantı ve kusma şikayetleriyle Kuşadası, Söke ve Aydın Devlet Hastaneleri"ne kaldırıldı.

Kuşadası Kipa Alışveriş Merkezi"nden 8, Aydın Kipa Alış Veriş Merkezi"nden 14 ve Söke Un Fabrikası"ndan 13 kişi Kuşadası, Aydın ve Söke Devlet Hastaneleri"nde tedavi altına alındı.

Yemekten zehirlendikleri belirlenen toplam 35 çalışan, ilk müdahaleden sonra kontrol altında tutuldu. Tedavileri başarıyla yapılan çalışanlarının büyük bölümü taburcu edildi.

Kuşadası Sağlık Grup Başkanı Şükrü Güngör, Kuşadası Kipa Alış Veriş Merkezi"nden 8 kişinin bulantı ve kusma şikayetiyle Kuşadası Devlet Hastanesi"ne kaldırıldığını ve zamanında yapılan müdahalelerle çalışanların hayati tehlikeyi atlattığını ve daha sonra da taburcu edildiğini söyledi. Zehirlenme olayı ile ilgili tahkikatın Sağlık ve Tarım Müdürlüklerince sürdürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious