Aydın'da şiddetli yağış trafiği kapattı

Aydın'da şiddetli yağış trafiği kapattı.10775
  • Giriş : 15.02.2009 / 17:43:00

Aydın'ın Söke ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle Söke-Bağarası kara yolu trafiğe kapatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Söke'de devam eden yağış nedeniyle Menderes Nehri'nde su seviyesi yaklaşık 6,5 metreye ulaştı. Nehrin suyu, Söke-Bağarası kara yoluna taştı. Bunun üzerine kara yolu geçici olarak trafiğe kapatıldı.

Söke Kaymakamı İsmail Demirhan, Karayolları Bölge Müdürü Erol Altun, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Süleyman Aksoy ve köy muhtarları bölgede incelemelerde bulundu.

Söke Kaymakamı İsmail Demirhan, Çine Barajı'nın bitmesiyle bu sıkıntının yaşanmayacağını belirterek, barajın kısa süre içinde tamamlanmasını umduklarını söyledi.

Bölgede yağışların bir süre daha devam edeceği şeklinde Meteoroloji Müdürlüğünden açıklamalar geldiğini hatırlatan Kaymakam Demirhan, “Üzücü bir olayın yaşanmaması için Söke-Bağarası kara yolu kapatıldı. Vatandaşlarımızdan bir süre bu yolu kullanmamalarını istiyoruz. Bağarası istikametinden Söke'ye gelecek olan vatandaşlarımız alternatif yolları kullanabilirler” dedi.

Jandarmanın yolun trafiğe kapandığı bölümde gerekli tedbirleri aldığını ifade eden Demirhan, yolun trafiğe açılmasına karar verildiğinde, gerekli duyuruları yapacaklarını söyledi. Demirhan, özellikle ova kenarında konutları olan vatandaşların dikkatli olmalarını istedi.

Karayolları Bölge Müdürü Erol Altun ise daha önce Burunköy'ün korunması için yapılan setlerin yanlış yerde olduğunu öne sürerek, bu setler yüzünden Menderes Nehri'nin kendi yatağında akmadığını söyledi. Altun, Söke-Bağarası arasında pek çok dere yatağı bulunduğunu belirterek, “Bu dere yatakları faaliyete geçerse, yola suyun basması önlenebilir. Yoksa her şiddetli yağmurlarda bu manzaralar yaşanır” dedi.

DSİ 21. Bölge Müdür Yardımcısı Süleyman Aksoy ise Çine Barajı'nın 2009 yılı sonlarında su tutabilecek hale geleceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*