Aydın'da tren kazası: 2 yaralı

Aydın'da tren kazası: 2 yaralı.2635
  • Giriş : 07.09.2006 / 00:00:00

Aydın'da meydana gelen tren kazasında iki kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Aydın-İzmir demiryolu Kardeşköy köyü yakınlarında bulunan hemzemin geçitte, makinist Musa Kuş idaresindeki Nazilli-Söke seferi yapan 32362 sefer sayılı raybüs, Osman Cerit yönetimindeki 09 HD 002 plakalı kamyonete çarptı. Kamyonetin demiryolunun yolunun kenarına savrulması sonucu kazada ölen olmazken, sürücü Osman Cerit ile yanında bulunan ve kimliği tespit edilemeyen bir kişi ağır yaralı olarak Aydın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Meydana gelen kazada sonucu çarpışmanın etkisi ile raybüs raydan çıktı. Raydan çıktıktan sonra yaklaşık 200 metre demiryolu kenarında bulunan hafriyatların üzerinden giden raybüs kaza yerinden 500 metre ileride durabildi. Raydan çıkan raybüsün devrilmemiş olması meydana gelebilecek bir facianın önüne geçti. Raybüsün tekrar rayların üzerine alınması saatler süreceği için Söke ilçesine gitmek için yola çıkan yolcular, olay yerine çağırılan otobüs ve dolmuşlarla gidecekleri yere kadar götürüldü. Görgü şahitleri sürücünün çok dalgın olduğunu hemzemin geçide doğru gelirken 'gelme' diye bağırmalarına rağmen seslerini sürücüye duyuramadıklarını söylediler.

Meydana gelen kaza sonucunda saatlerce kapalı kalan Aydın-İzmir demir yolunu trafiğe açılması için TCDD İzmir Bölge Müdürlüğü'nden demir yolu vinci istendi. Tren seferlerine kapatılan demiryolunu geçişlere açma çalışmalarının ve olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious