Aydoğan: Otobüste 46 kişi varmış

  • Giriş : 14.04.2007 / 00:00:00

Aydoğan, kendilerine gelen bilgilere göre otobüste 3'ü öğretmen, çoğu ikinci sınıf öğrencisi olmak üzere 46 kişi bulunduğunu, bazı velilerin de geziye katıldığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, ikisi kamyondakilerden olmak üzere kazada toplam 32 kişinin öldüğünü öğrendiklerini belirterek, otobüste 3 öğretmen ve çoğu 2. sınıfta okuyan öğrenciler olmak üzere 46 kişinin bulunduğunu kaydetti.

Geziye bazı velilerin ve başka sınıflardan öğrencilerin de katıldığını ifade eden Aydoğan, ''Biz burada bekliyoruz. Aksaray Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü orada gerekenleri yapıyor, bize bilgi ulaştırıyor'' dedi.

Öte yandan, kaza haberini duyan öğrenci velileri ve öğretmenler okula geldi. Veliler, veli ve öğretmen yakınları, geziye katılan çocukları ve yakınlarıyla ilgili bilgi almak istedi, ancak yetkililere ulaşamayınca gözyaşlarına boğuldu.

Bazı velilerin telefonla Aksaray'a ulaşmaya çalıştıkları gözlendi.

Geziyi 2-B sınıfı öğretmeni Yeşim Aygül'ün düzenlediği, otobüsün dün gece hareket ettiği, gerekli bütün izinlerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alındığı öğrenildi.

Öte yandan, okula gelen ve fenalaşan velilere İzmir Sağlık Müdürlüğünden gelen ambulanslı ekipler müdahale etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious