AYEDAŞ, elektrik tahsilatına başladı

AYEDAŞ, elektrik tahsilatına başladı.9670
  • Giriş : 09.07.2009 / 17:08:00

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ), hizmet bölgesinde birikmiş borcu bulunan abonelerin elektriğini kesme işlemine başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AYEDAŞ, bünyesindeki teknik personelin katılımıyla Sultanbeyli'de başlattığı çalışmada, önceden belirlenen ve en az 3 adet gecikmiş fatura borcu bulunan abonelerin adreslerine giderek elektrik kesme işlemini gerçekleştirdi.

AYEDAŞ yetkilileri, yapılan bu çalışmanın, ''Hem alacakları tahsil etmek, hem de toplu tahsilat ve kaçak takip çalışması'' olduğunu belirttiler.

Yetkililer, haftada bir gün yapılacak bu çalışmada, borcunu ödemek isteyen aboneler için de ''seyyar vezne'' kurularak kolaylık sağlanacağını ve bu veznelerin gece saat 22.00'ye kadar açık olacağını, borcunu ödeyen abonelerin elektriğinin hemen bağlanacağı bildirdiler.

AYEDAŞ'ın, bu yıl başlattığı uygulama çerçevesinde, birikmiş borcu bulunan abonelere önce ''sms, e-posta ve kesme ihbarı'' göndererek ya da bırakarak tebligatta bulunduğu, ancak tebligata rağmen borcunu ödemeyen abonelerin elektriklerinin kesildiği öğrenildi.

Uygulama sonrasında da tahsilat oranında yükseliş gözlendiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*