Ayhan Bermek: ''En önemli sözüm şeffaflık''

Ayhan Bermek: ''En önemli sözüm şeffaflık'' .8836
  • Giriş : 01.02.2008 / 18:40:00

Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda şimdilik tek aday olarak gözüken Ayhan Bermek, çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda şimdilik tek aday olarak gözüken Ayhan Bermek, çalışmalarını sürdürüyor. 14 Şubat'ta gerçekleştirilecek olan Futbol Federasyonu seçimlerine adaylığını açıklayan Ayhan Bermek, Lig TV'de 2'ye 1'in bu haftaki konuğu oldu.
Futbol Federasyonu seçimlerine adaylığını açıklayan Ayhan Bermek, "Futbol Federasyonu Bakanlar Kurulu gibidir" dediği röportajın ayrıntıları şöyle;

''Özlediğimiz atmosferi biz spor adamları yapmalıyız. Futbol Federasyonu çok önemli bir kurumdur. Yaptığı işlere baktığımız zaman Bakanlar Kurulu gibidir. Futbol Federasyonu futbolun olmazsa olmazıdır. Bu kurumda çalışanların kendini ispatlayan kişilerden teşekkül etmesi gerekir. Ben burada Lig TV'ye teşekkür etmek istiyorum, bana kendimi ifade edebilme şansını verdiği için."

"Benim programımdaki en önemli söz 'şeffaflıktır'. Hukuk benim için olmazsa olmazdır. Türkiye'de futbolu düzeltmek istiyorsak söylemiş olduğum bu iki kavramı en iyi şekilde gerçekleştirilmeliyiz. Temiz eller operasyonu için Uğur Dündar'ı ekibime dahil ettim."


- "TERİM DEĞERLİ BİR İNSANDIR" -


Ayhan Bermek, federasyon başkanı Haluk Ulusoy ile hiç bir problemi olmadığını belirterek, "Haluk Ulusoy ile daha önce bir seçime gittik ve çok da dostane bir seçim geçirdik. Kendisi şu anda Federasyon başkanıdır. Kendisi aday olursa buna saygı duyarım. Futbolun içinde olan her şey A'dan Z'ye kadar Futbol Federasyonunu ilgilendirir." dedi.

14 Şubat'taki seçimde delegelere herhangi bir baskı olacağını düşünmediğini de belirten Bermek, ''Futbolu daha ileriye taşımak için düşüncelerimizi paylaşmak zorundayız. Benim ne kadar adam olduğumu, beni bilen benimle çalışan herkes bilir. Hesap vereceğim yerleri iyi bilirim. Ben memur çocuğu olarak bu yerlere kadar geldim." dedi.

Milli Takımlar Baş Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ile önemli günler yaşadığını belirten Bermek, "Terim değerli bir insandır" diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Bizim bir tarihimiz ve geçmişimiz var. Beni basın 25-30 yıldır tanır. Ben Fatih Terim'le 7 yıl çalıştım. Kendisi çok değerli biridir. Türkiye'nin en iyi hocalarından biri olan Terim 1996-2000 yılı arası Galatasaray'da mükemmel işler yapmış bir insandır. Milli takıma hizmet halka hizmet vermektir. Buraya hizmet vermek herkese nasip olmaz. Şenez Erzik'in attığı temeli Haluk Ulusoy, Fatih Terim, Mustafa Denizli ve Şenol Güneş gibi değerli insanlar devam ettirmişlerdir."

Bermek, Şenes Erzik ile ilgili bir soruya da, ''Şenes Erzik benim ağabeyimdir. Eğer seçimden 1 gün önce Şenes Erzik bir mütabakat sonucunda aday olacağını açıklarsa ben yine bu ekranlardan gereken neyse çıkar açıklarım. Şenes Erzik'le ben adaylığımı açıkladıktan sonra bir telefon görüşmesi yaptım." diye cevap verdi.

Bermek, hakemlerin iyi seviyede olduğunu da belirterek, ''Bugüne kadar hakemlere yapılan eleştirlerdeki en önemli etkinin sistemsizlikten kaynaklandığını düşünüyorum. Ben bugün hakemlerimizin 4-4'lük bir seviyeyeye geldiğini düşünüyorum. Türkiye'de hakemliğin eğitimi MHK'dan alınıp bilim adamlarına verilmelidir." diye konuştu.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious