Ayhan: Bilerek kart görmedim

Ayhan: Bilerek kart görmedim.12190
  • Giriş : 12.12.2008 / 17:59:00

Ayhan Akman, Beşiktaş derbisinde oynamak için bilerek sarı kart görmediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray'ın tecrübeli orta saha oyuncusu Ayhan Akman, Gençlerbirliği'ni yenerek Beşiktaş ile oynayacakları derbi maç öncesi moral kazanmak istediklerini söyledi. Gençlerbirliği maçında kart cezalısı olduğu için forma giyemeyecek olan Ayhan Akman, bir soru üzerine, "Beşiktaş derbi maçında oynamak için özellikle sarı kart görmem söz konusu değil. Bilinçli bir hareket değildi" dedi.

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ile tecrübeli orta saha oyuncusu Ayhan Akman, Ankamall Alışveriş Merkezi'ndeki Galatasaray Store Mağazası'nda Sarı-kırmızılı taraftarlarla buluştu. Sarı-kırmızılı taraftarlar, saatler öncesinden mağaza önünde kuyruk oluşturdu. Mağaza önünde taraftarların sevgi gösterileriyle karşılanan Ayhan Akman, Galatasaray Store'da taraftarlara bol bol imza dağıttı. Küçük bir taraftar, Ayhan'dan Arda Turan'a selam söylemesini isterken, tecrübeli futbolcu da minik taraftara 'Arda'ya selamını söyleyeceğim' sözünü verdi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan tecrübeli futbolcu Ayhan Akman, kart cezalısı olmasına rağmen takımla beraber olmak için Ankara'ya geldiğini söyleyerek, "Artık son haftalara giriliyor. Benim de burada olmamı istediler. Ben de takımımı yalnız bırakmadım" diye konuştu.

Sezonun son iki haftasına girildiğine işaret eden Ayhan Akman, son iki haftayı 6 puanla tamamlamaları halinde devreyi çok iyi bir noktada kapatmış olacaklarını ifade etti. Gençlerbirliği ile bu akşam çok önemli bir maça çıkacaklarını belirten Ayhan Akman, 3 puan almaları halinde önümüzdeki hafta oynayacakları Beşiktaş derbisi için iyi bir moral yakalayacaklarını söyledi.

'Geçen hafta yapılan Ankaragücü maçında, Beşiktaş maçında oynayabilmek için bilinçli mi sarı kart gördün ?' sorusu üzerine tecrübeli futbolcu, özellikle sarı kart görmek için bir hareket yapmadığını belirterek, "Bilinçli bir davranış değildi" dedi.

Ayhan, 'Bu sezon performansın üst düzeyde, bunu neye bağlıyorsun ?' sorusu üzerine de, her dönemde elinden geleni yapmaya çalıştığını belirterek, "Geçen sezon da iyi bir performans gösterdim. Bu sezon da iyi gidiyorum. İyi çalışıyorum. Kendimi formda tutmaya çalışıyorum. Şu anda bir sıkıntı yok" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin de, Ayhan Akman'dan bir süre önce Ankamall'e gelerek Galatasaray Store Mağazası'nda taraftarlara imza verdi. Adnan Sezgin, etrafını çeviren Galatasaraylı taraftarlarla fotoğraf çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*