Ayhan ve Sabri oyundan memnun

Ayhan ve Sabri oyundan memnun.9425
  • Giriş : 20.10.2008 / 08:55:00

Galatasaray'ın milli futbolcusu Ayhan Akman, İstanbul'a lider olarak gelen Trabzonspor'u 3-0 yenmiş olmalarından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Karşılaşma sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Trabzonspor maçının önemini bildiklerini belirterek, ''Puan farkının açılmaması gerekiyordu. Biz takım olarak iyi mücadele ettik ve 3 puanı aldık. Şimdi önümüzdeki Olympiakos maçına da en iyi şekilde hazırlanıp kayıpsız devam etmek istiyoruz'' diye konuştu.

Ayhan, Meira ile ön libero pozisyonunda oynamalarının takıma nasıl bir katkı sağladığının sorulması üzerine de, ''Bu tamamen taktiksel bir konu. Hocamız böyle bir taktik değerlendirmesi yaptı. Farklı bir orta saha kurgusu oldu. Gol yemedik ve kazandık, önemli olan da bu'' ifadelerini kullandı.

-SABRİ:''HOCALARIMIZIN GİDİŞİNE ÜZÜLDÜK''-

Sarı-kırmızılıların savunma oyuncusu Sabri Sarıoğlu ise hafta içinde takım antrenörleri Ümit Davala ile Edwin Boekamp'ın görevlerine son verilmesinin kendilerini üzdüğünü kaydetti.

Alınan kararın kendilerini duygulandırdığını ifade eden Sabri, ''Bu yönetimin aldığı bir karar. Biz saygı duymalıyız ve hangi hocamız görevlendirilirse onun istediklerini en iyi şekilde yapmalıyız. Futbolda böyle şeyler oluyor'' şeklinde konuştu.

Maçla ilgili olarak, 10 kişi kaldıkları andan itibaren dahi mücadelelerini en iyi şekilde sürdürdüklerini ve korkak oynamadıklarını kaydeden Sabri, yeni defans kurgusu için ise, ''Futbol taktik oyunu. Bizler verilen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bugün gol yemedik. Çok pozisyon da vermedik, üzerine de 3 gol atarak kazandık, önemli olan da kazanmak'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*