Ayhan'dan garip savunma

Ayhan'dan garip savunma.9432
  • Giriş : 09.01.2008 / 17:31:00

Amerika'da çalışmalarını ve tedavisini devam ettirdiği sırada WADA'nın kontrollerinde doping kullandığı tespit edilen Süreyya Ayhan Kop, Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu'nun karşısına çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Duruşmalı toplantıda milli sporcu ile eşi ve antrenörü Yücel Kop'un Avukatı Osman Buldan, usul yönünden itiraz etti. Buldan, 2004 yılındab bugüne kadar lisansı vize olmayan bir sporcunun ve antrenörlüğü federasyonca kabul edilemeyen birinin, Ceza Kurulu'na sevk edilemeyeceğini iddia etti.

Yaklaşık yarım saat süren duruşmanın ardından açıklama yapan Buldan, savunmalarını da bu yönde yapacaklarını söyledi. Avukat sözlerini şöyle sürdürdü: "Süreyya Ayhan, kendi imkanlarıyla Amerika'ya gitmiş ve tedavisini yaptırdığı sırada, faal sporcu muamelesi görmüştür. Bu özel hayata müdahaledir. Lisansı vize olmamış bir sporcu, yönetmelikler gereği disiplin kuruluna da sevk edilemez. Yücel Kop'un da antrenörlüğü, federasyonca 4.5 yıldır kabul edilmiyor. Peki nasıl disipline sevk edilebilir o zaman"

Avukat Buldan, gerekirse İnsan Hakları Mahkemesi'ne gideceklerini sözlerine ekledi. Ceza Kurulu Başkanı Ömer Remzi Arıkan ise bu toplantıda konuyu esastan görüşmediklerine dikkat çekerek, "Usul yönünden itirazları vardı. Kendileri antrenör ve sporcu olmadıklarını söylediler. Biz de konuyu bu yönden araştırıp, değerlendireceğiz. Birkaç yazışma yapmamız gerekiyor" dedi. 18 Ocak 2007 Cuma günü taraflar tekrar bir araya gelecek. Kurul'un bu ikinci toplantıda kararını vermesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious