Ayı kapanından güçlükle kurtarıldı

Ayı kapanından güçlükle kurtarıldı.12203
  • Giriş : 19.08.2008 / 10:19:00

Uludağ'da kapana sıkışan genç, sağlık ekipleri tarafından güçlükle kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'da Uludağ yamaçlarında ayılar için oluşturulan tel örgülü kapanda sıkışan 25 yaşlarındaki genç, sağlık ekipleri tarafından güçlükle kurtarılıp hastaneye kaldırıldı.

Bursa'da Uludağ yamaçlarında köylere inen ayıların önlenmesi için kurulan tel örgüler, ayılar kadar insanlarında yakalanmasına yol açıyor. Gökdere Boğazı Vadisi'nde bağırıp yardım isteyen insanların sesini duyan vatandaşlar, ayılar için oluşturulan tel örgülü kapana bir kişinin sıkıştığını yardım istediğini gördüler. Üzerinden kimlik çıkmayan, akli dengesinin yerinde olmadığı belirlenen ve isminin Birol Akgün olduğu belirlenen genç saldırgan tavırları nedeniyle doktorlar tarafından önce uyuşturucu iğne ile sakinleştirildi, daha sonra da tel örgüler kesilerek kurtarıldı. 24 saat mahsur kaldıktansonra sedye ile taşınıp 3 kilometre uzaklıktaki ambulansa konulan genç, getüirildği Muradiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılan genç burada yaraları pansuman edildikten sonra taburcu edildi.

Kestane yerken pençesini ağaçtaki tele sıkıştıran boz ayı, bir hafta mahur kaldı

Bu arada 2004 yılının Ekim ayında, Birol Akgün'ün ayı kapanına sıkıştğı Gökdere Boğazı Vadisi'nin 4 kilometre uzaklığında bulunan Süleymaniye Köyü Karabayır Mevki'nde, ormanlık alanda kestane yemeye çalışan 3 yaşındaki boz ayı, pençesinin ağacın hemen yanında bulunan kapana sıkışması sonucu mahsur kalmıştı. Kurtulmak isterken demir telle donatılan tellere takılan yavru ayı olaydan bir hafta sonra ekipler tarafındanbayıltılarak kurtarılıp, doğal hayatına sarılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*