Ayıkla pirincin taşını

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın, maçı satması için Samsunspor’a 150 bin dolar para verdiği, ayrıca Trabzonspor’a G.Saray’dan en çok 1 fark yemesi için 250 bin dolar gönderdiği iddiaları ortalığı karıştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Star Televizyonu’nda Serhat Ulueren’in Telegol programına çıkıp F.Bahçe’nin hem şike yaptığını hem de teşvik primi verdiğini söyleyen Cihan Oskay’ın açıklamaları ortalığı karıştırdı. O dönemde de F.Bahçe başkanı olan Aziz Yıldırım’ın, takımını şampiyon yapmak ve G.Saray’ın olası şampiyonluğunu engellemek için iki koltan çalıştığı öne sürüldü. Oskay’ın iddialarına göre Aziz Yıldırım, sezonun son haftasında, o dönem Samsunspor’u çalıştıran Yücel Uyar’a, eski Orduspor başkanı işadamı Mustafa Çebi aracılığıyla 150 bin dolar gönderdi. Ancak bu para Yücel Uyar’ın babasına teslim edildi.

KALECİ DE YAPAR

Cihan Oskay iddialarında parayı bizzat Aziz Yıldırım’dan aldığını, Yıldırım’ın aracılık eden Mustafa Çebi’ye F.Bahçe’ye iş yapan tur şirketinden uçak bileti ayarladığını öne sürdü. Oskay iddialarında, Aziz Yıldırım’ın bizzat Samsunspor’un hocası Yücel Uyar’la görüşüp Ertuğrul’un oynamamasını istediği de öne sürüldü.

Yıldırım’ın bu isteğine karşılık Uyar’ın, “Ertuğrul 5 haftadır sakat. Onun yerine Souza oynarsa daha etkili olur. İlhan, G.Saray’la anlaştı ona bir şey yapamam. Ali Akdeniz zaten F.Bahçe’yle anlaştı. Tümer’i ikinci yarı oyundan alırım. İçeride 3 adamım var. Gerekirse kaleci de devreye girer” dediğini öne sürdü.

TRABZON’A TEŞVİK

Oskay, Aziz Yıldırım’ın işin garanti olması için o dönem Trabzonspor’da oynayan Oktay Derelioğlu vasıtasıyla da Trabzonsporlu oyunculara 250 bin dolar önerdiğini söyledi. Parayı bizzat kendisinin otele götürdüğünü söyleyen Oskay, “İkili averaja göre F.Bahçe yenilirse G.Saray’ın şampiyon olması için 3 atması gerekiyordu. Trabzonspor’a tek farktan fazla yememesi karşılığında 250 bin doları götürdüm. Parayı yatağın üstüne serdim. Trabzon doğumlu oyuncular dışında herkes gelip gördü. Ancak 4-0 yenilince parayı vermeden döndüm” diye konuştu. Şimdi bütün bu iddiaların sonunun nereye varacağı merak konusu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious