Ayılar kadar değerimiz yok!

  • Giriş : 23.10.2006 / 00:00:00

Çoruh nehrine geçen pazartesi günü bir minibüsün uçması sonucu kaybolan 4 kişiye hala ulaşılamazken, kayıp yakınları, yetkililere tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Herkes bugün bayram sevincini yaşarken Artvin'de geçen hafta pazartesi günü Çoruh nehrine uçan 4 kişinin yakınları buruk bir bayram yaşıyor. Kayıp yakınları, cesetleri aramak için bayram namazından sonra akşam saatlerine kadar Çoruh nehrinin kenarında arama çalışması yaptı.

Kazada eniştesini kaybettiğini söyleyen Oktay Acar (35), "Bugün bayram, biz burada yakınlarımızı arıyoruz ama yetkililerden kimse yok. Bir ayıya birşey oluyor, bütün Artvin ayağa kalkıyor. Burada şu an 4 insan kayıp, kimseden bir ses çıkmıyor. İnsanlarımızın bir ayı kadar değeri yok. Dün eşinin cesedine ulaşılan arkadaşımıza başın sağ olsun diyemedim gözün Aydın dedim. Kendisine (Bugün senin bayramın, inşallah biz de yakınlarımızı bulur bayram ederiz) dedim." şeklinde konuştu.

"19. KAZASINI YAPAN ŞOFÖR, ALKOLLÜ ARAÇ KULLANIYOR"

Kazada sağ olarak kurtulan Erol Acar, sürücünün bununla birlikte 19 kazası olduğunu ifade ederek, "Bu şoför bir de öğrencileri taşıyor. Şoförün daha önce yaptığı kazaların çoğunda alkollü olduğu belirtilmişti. Yetkililer, bugüne kadar nasıl bu kişiye araba kullanma izni verdiklerini bir türlü anlayamadım." dedi.

Artvin'den Sarıbudak köyüne gitmekte olan Telat Özden yönetimindeki 08 M 0311 plakalı köy minibüsü, Artvin-Erzurum karayolunun 42. kilometresinde Sirve mevkiinde Çoruh Nehri'ne uçmuş, 6 kişi kaybolmuştu. Aramalar sonucu 2 kişinin cesedine ulaşılırken, Nedim Akay, Ümit Demirci, Osman Türkoğlu (8) ve Ümit Ergül isimli 2 aylık bebekten ise henüz bir haber yok.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious