Ayıp şarkı sözleri moda haline geldi

  • Giriş : 13.05.2006 / 00:00:00

Şebnem Ferah ve Teoman'ın albümlerinde 'ince ince' yer alan erotizm, son zamanlarda iyice kalınlaştı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Romantik ve naif şarkılar yaşı kemale erenler arasında hâlâ prim yapsa da, cinselliği uluorta sergileyen ve küfürlü sözlerle dolu parçalarda yükseliş başladı. Sözleriyle; sevginin değerini öne çıkarmak yerine, açık saçık ifadelerle dinleyicinin aklına cinsellik getiren şarkılar pıtrak gibi çoğaldı. Yıllar önce İbrahim Tatlıses'in söylediği 'Tombul Tombul Memeler' ise yeni örneklerin yanında zemzem suyuyla yıkanmış gibi kaldı!

BUZ'DAN SON NOKTA
Şebnem Ferah ve Teoman'ın parçalarında yer alan 'gizli erotizm'i mumla aratanlar arasında İzmirli rock grubu Anemi'nin 'Ta A... Koyayım'ı ilk sırada yer aldı. İnternette çok dinlenen 'Ta A... Koyayım'la boy ölçüşen en son örnek ise geçtiğimiz hafta 'Senin Eserin' adlı ilk albümlerini piyasaya çıkaran rock grubu BUZ'dan geldi.

POLEMİKLER BAŞLADI
'Vajina' diye bir şarkı yapan grup; kadın cinsellik organını başlığa çıkardıkları için müzik dünyasını da karıştırdı. BUZ üyeleri 'Vajina'yı yapma nedenlerini 'cinsel kimliğin dışa vurumu' diye tanımlasalar ve aşka yaklaşımlarını böyle ifade etseler de sektörde polemik çoktan başladı! Hülya Avşar, "Beni ilgilendirmiyor. Kültür Bakanlığı'na havale ediyorum" derken, karşı çıkan ise çoktu...

Vajina
Bir küçük kaygan vajina
Herkesin derdi onunla
Nasıl baksam tadına
Senin derdin bununla
BUZ

Arabada 5 evde 15
Arabada 5, evde 15,
Hoşuma da giderse, bedava!
Arabada 5, evde 15,
Hoşuma da giderse, bendensin!
Arabada 5, evde 15,
Hoşuma da giderse agaya beleş!
ANKARALI NAMIK

Ta A... Koyayım
Dumansız sigaranın,
Köpüksüz biranın,
Sensiz şu hayatın
Ta a.... koyayım
ANEMİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious