Aylin Kotil'e CHP vizesi çıktı

Aylin Kotil'e CHP vizesi çıktı.13800
  • Giriş : 30.11.2008 / 09:36:00

CHP Genel Başkanı Baykal ile girdiği 'CHP'lilik mücadelesini' kaybeden Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül bugün DSP'ye katılırken, eski eşi Aylin Kotil de CHP saflarında çalışmaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aylin Kotil'in CHP adına çalışmalara katılmasına CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vize verdiği ortaya çıktı. Sarıgül'den geçen yıl boşanan Aylin Kotil, geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul il yöneticilerinden birisi ile il başkanı Gürsel Tekin'e 'görüşme' teklif etti. Tekin'in arayıp bilgi verdiği Baykal'ın "Neden olmasın. Kapımız herkese açık. Ayrıca memnun olurum" demesi üzerine Gürsel Tekin ile Kotil bir araya geldi.

GÖREV İSTEMEDİ

CHP eski İstanbul belediye başkanlarından Aytekin Kotil'in yeğeni olan Kotil'in yakın çevresine görüşme ile ilgili olarak "CHP ile görüşmemizde henüz bir görev tanımlaması yapmadık. CHP'li politikacı bir aileden geldiğim için her zaman siyasetin içinde oldum. Bu kez aktif olarak yer almak istiyorum. Parti ne şekilde çalışmamı isterse öyle çalışacağım" dedi.

Sarıgül DSP'nin Şişli adayı

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit, Mustafa Sarıgül'ün partilerinin Şişli belediye başkan adayı olduğunu söyledi. 22 Temmuz seçimleri öncesindeki kamuoyunun baskısı ile CHP ile seçim işbirliği yaptıklarını anımsatan Macit, "Yerel seçimde 81 ilde seçime gireceğiz" dedi.

Sabah

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*