Ayman şampiyonluktan emin

  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

Trabzonspor'lu Ayman Abdelaziz, bu sezon sonunda ilk 4 takım arasında yer alacaklarını ve Fortis Türkiye Kupası'nın da sahibi olacaklarını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ayman, Trabzonspor Dergisi'nin şubat sayısında yer alan açıklamalrında, Trabzonspor'da olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ve heyecanlı olduğunu ifade ederek, “Trabzonspor, çok büyük bir camia. Büyüleyici taraftara sahip. Müthiş bir stat atmosferi var. Türkiye'nin 4 büyük takımından bir tanesi. Şehirde futbolu çok seviyorlar” dedi.
Bordo-mavili takım ile bu sezon yaptığı ilk transfer görüşmelerinde basit bir sorun çıktığını ifade eden Ayman, şöyle devam etti: “Gençlerbirliği ve Trabzonspor yönetimleri arasındaydı sorun. Sağlık kontrolünden de geçmiştim, ama sonra kulüplerin yöneticileri arasında parayla ilgili sorun olduğunu öğrendim. Gençlerbirliği'ndeki kampa döndüm. Sonra sorun çözüldü ve transferim gerçekleşti. Trabzonspor, Türkiye'de büyük bir takım ve hedefi de büyük. Avrupa'da ve Türkiye'de iyi başarıları var. Hedefim Trabzonspor ile şampiyonluk yaşamak. Bunun için çok çalışmamız gerektiğinin bilincindeyim.”

Teknik direktör Ziya Doğan'ın Trabzonspor'u çalıştırdığı ilk dönemde kendisinin Malatyaspor forması giydiğini dile getiren Ayman, “O zaman da iki kulüp benim transferim konusunda anlaşmaya varmıştı, ama bir Trabzonspor-Malatyaspor maçında çapraz bağlarım koptu. Trabzonspor da beni transfer etmekten vazgeçti. Çünkü ağır bir sakatlık geçirdim. O dönem Trabzonspor'a gelmek nasip olmadı” dedi.

Ziya Doğan'ın kendine özgü bir sistemi olduğunu kaydeden Ayman, "Aramızda güçlü bir bağ var. Zaten Malatyaspor'da birlikte çalışırken çok başarılı olduk. Aynı başarıyı Gençlerbirliği'nde de sürdürdük. Şimdi bunu Trabzonspor'da tekrarlamak istiyorum" dedi.

Trabzonspor'u sürekli takip etiğini ve eninde sonunda bu takıma geleceğini bildiğini ifade eden Ayman, “İlk devre hakikaten kötü bir dönem geçirildi, ama artık bunların hepsini unutmak gerekiyor. O kötü günler geride kaldı." dedi.

Ayman, "Belki oyun ve mantalite olarak biraz farklılıklar olabilir. Mesela oyun içinde kim ne yapıyor, nasıl pas atıyor, kademe farklılıkları nasıl oluşuyor. Ama kısa sürede tam olarak tüm oyuncuların özelliklerini çözerim. Ligin ikinci yarısını ise iyi bir yerde bitireceğimize inanıyorum. En kötü ihtimalle UEFA kupasına katılırız diye düşünüyorum. Türkiye Kupasını da almak istiyoruz. Takımımız çok kaliteli. Kısacası bana göre ligde ilk 4 takım arasında yer alırız. Kupayı da alırız. Trabzonspor, her sezon şampiyonluğa oynuyor. Gelecek sezon da öyle olacak. Bunu herkes biliyor. Ben de böyle bir mücadelenin içinde olacağım için çok mutluyum, ama şimdiden o zamanı düşünemeyiz. İlk önce bu sezon neler yapabiliriz ona bakmalıyız.” dedi.

“ANADOLU'DAN BAŞKA ŞAMPİYON ÇIKAMAZ”

Türkiye liginin çok zor olduğunu ve ekonomik problemlerin yaşandığını kaydeden Ayman, “Sistem sorunu var. Taraftar eksikliği var. Ben 7 yıldır Türkiye'de Futbol oynuyorum. Trabzonspor'dan başka bir Anadolu takımının şampiyon olabileceğine inanmıyorum” dedi.

Mısır Milli takımı ile uzun süredir bir probleminin bulunduğunu ifade eden Ayman, “Benim ülkemde askerlik problemim bulunuyor. Türk pasaportu aldığım için bana çok kızıyorlar. Ben de onlara kızdım. O nedenle milli takıma gitmiyorum” diye konuştu.

Ayman, kendi mevkisinde oynayan oyunculardan Türkiye'de Aurelio ve Hüseyin'i, dünyada ise Patrick Viera, Claude Makalele ve Gilberto Silva'yı beğendiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious