AYM'ye gitmek CHP'nin yasal hakkı

AYM'ye gitmek CHP'nin yasal hakkı.9698
  • Giriş : 11.07.2009 / 01:00:00
  • Güncelleme : 10.07.2009 / 23:42:31

Atalay, yasanın CHP tarafından Anayasa Mahkemesi'ne götürülebileceğini, bunun bir hak olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Atalay, Adana Kemal Serhatlı Polis Meslek Yüksekokulundaki mezuniyet törenine katılmak üzere Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ile özel uçakla Adana'ya geldi.

Bakan Atalay ve beraberindekileri, Vali İlhan Atış, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez ve diğer ilgililer karşıladı.

Atalay, Adana Havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun, ''Askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasının yolunu açan yasanın CHP tarafından Anayasa Mahkemesi'ne taşıması konusundaki görüşünü'' sorması üzerine Atalay, ''Dosyayı tabi ki götürebilirler. Anayasal haklarıdır. Anayasamızda yasaları Anayasa Mahkemesine götürme haklarının kimlere verildiği belirtilir. Muhalefetin, özellikle ana muhalefetin hakkıdır'' dedi.

Atalay, Dünya Uygur Kongresi Lideri Rabia Kader'in vize başvurusunun kabul edilmemesiyle ilgili soruyu da ''Vize ile ilgili işlemler diplomatik misyonların görev alanıdır. Onlarla ilgili bir konudur, bu konuyu inceliyorlar. Başbakanımız da gerekli değerlendirmelerde bulunmuştur'' diye yanıtladı.

Atalay, bir gazetecinin Münevver Karabulut cinayetinin zanlısının yakalanamaması konusundaki sorusuna ise yanıt vermedi.

Bakan Atalay ve beraberindekiler, daha sonra mezuniyet töreninin yapılacağı Kemal Serhatlı Polis Meslek Yüksekokulu'na hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*