Aynı gün doğup aynı gün öldüler

Aynı gün doğup aynı gün öldüler.12041
  • Giriş : 02.12.2008 / 00:40:00
  • Güncelleme : 01.12.2008 / 23:59:37

Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Meşedibi köyünde buz tutan gölette kaymak isterken, buzun kırılması sonucu boğularak ölen çocukların aynı gün dünyaya geldikleri öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sabah saatlerinde evlerinden oyun oynamak için çıkan İsmail Çelik (9) ve Emre Çelik (9)isimli amca çocukları, köy önündeki göletin üzerinin buz tuttuğunu görünce buzda kaymak istedi. Buzun kırılması sonucu iki çocuk suya düşerek boğuldu. Öğleyin eve geri gelmemeleri üzerine çocuklara bir şey olduğundan şüphelenen aileleri, Çayırbaşı köyü jandarma karakoluna giderek ihbarda bulundu.

Köye gelen jandarma ekipleri, ilk önce çocukları köyde aradı, köyde bulunamayınca çevre köylere gitmiş olabileceği düşüncesi ile çevre köylerde araştırma yapıldı. Bundan da sonuç çıkmayınca jandarma ekipleri, köydeki çocuklardan ikisinin göletin etrafında oynadıklarını öğrendi. Bunun üzerine kaymakamlığa ve Ardahan Sivil Savunma ve Arama Kurtarma Birliği'ne haber verildi.

Dalgıçların gölete dalarak yaptıkları aramalar sonucunda çocukların cansız bedenlerine ulaşıldı. Adli soruşturma için Göle Devlet Hastanesi'ne getirilen cenazeler, işlemlerin tamamlanmasıyla köylerine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*