Aynı karaciğerle yaşayacaklar!

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

Ege Üniversitesi (EÜ) Organ Nakli Merkezi'nde yapılan bir nakille baba oğul aynı karaciğeri paylaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

6 yıldır hepatit B'ye bağlı karaciğer yetmezliği tedavisi gördüğünü belirten, 26 yıllık evli ve ii çocuk babası Yeşilkaş, "Geçen şubat ayından beri durumum giderek ağırlaştı. İlaç tedavileri olumlu cevap vermeyince doktorlarım tek çözümün organ nakli olduğunu söyledi. İlk olarak küçük oğlumdan nakil yapılacaktı ancak son anda apandist ameliyatı olması gerekince vazgeçildi. Büyük oğlum Ufuk da nakil için gönüllü olmak istedi. Kendisi Sivas'ta üniversite okuyor, eğitiminin aksamaması için tatile girmesini bekledik." dedi.

Babasını eski sağlığına kavuşturduğu için çok mutlu olduğunu dile getiren Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi Ufuk Yeşiltaş ise "Nakil için önceden gönüllü olmuştum ancak babam derslerimi etkileyeceğini düşünerek istemedi. Bu yüzden sınavların bitmesini bekledik. Babamı eski sağlığına kavuşturan doktorlarımıza minnettarız." şeklinde konuştu.

EÜ Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi'ndeki ameliyat Doç. Dr. Murat Kılıç, Doç. Dr. Murat Zeytunlu ve Plastik Cerrahi'den Prof. Dr. Mehmet Alper başkanlığındaki ekip tarafından yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious