Aynı mahalleden 30 aracın lastikleri kesildi

  • Giriş : 03.05.2008 / 14:57:00

İzmir'in Bornova ilçesine bağlı Altındağ semtinde bir gecede yaklaşık 30 aracın lastikleri kimliği belirsiz kişi veya kişilerce bıçakla parçalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'in Bornova ilçesine bağlı Altındağ semtinde bir gecede yaklaşık 30 aracın lastikleri kimliği belirsiz kişi veya kişilerce bıçakla parçalandı. Sabah uyandıklarında araçlarının her iki lastiklerinin de patlatıldığını gören vatandaşlar, duruma isyan etti. Birlik mahallesinde gece meydana gelen olayda 4243, 4225, 4200/1 sokaklarda park halinde bulunan onlarca araç kimliği belirsiz kişilerin saldırısına maruz kaldı.

Özellikle söz konusu sokaklardaki park halinde bulunan araçları hedef alan kimliği belirsiz kişi yada kişiler, araçların her iki lastiklerini de bıçakla parçaladı. Sabah uyandıklarında araçlarının her iki lastiklerinin de patlatıldığını gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Bölgeye gelen Olay Yeri İnceleme ekipleri, araçlarda parmak izi çalışması yaptı. Minibüsünün her iki lastiği de patlatılan esnaf Halil Güzel, daha önce böyle bir olay yaşamadıklarını söyledi. Olayın sabaha karşı meydana geldiğini tahmin ettiklerini ifade eden Güzel, "Minibüsle mal sevkiyatı yapıyordum. Her iki lastiği patlayınca artık çalışamıyorum" dedi.

Aracının her iki lastiği de patlatılan vatandaşlardan biri de İrfan Hederci oldu. Hederci, patlayan lastiklerini değiştirdi. Birlik Mahallesi'ndeki birçok sokakta terör estiren kimliği belirsiz saldırgan veya saldırganların kimliklerinin tespiti ve yakalanmaları için çalışmalar sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious