Aynı noktada her ay bir araç kanala uçtu

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Adana'da aynı güzergahta 6 ay içerisinde 5 araç Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalına uçtu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir süre su içerisinde sürüklenen otomobildeki Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Semih Gizer, araçtan çıkarak boğulmaktan kurtuldu. Aracın suda sabit durması için bir iple bağlayan Gizer, daha sonra polise ve kurtarma şirketine bilgi verdi.

Gizer, kazayı şans eseri ucuz atlattığını belirtirken, aşırı hız iddialarına ise "60 kilometre hızla gidiyordum. Su birikintisi direksiyon hakimiyetimi kaybetmeme yol açtı." diye konuştu.

Gizer, araçtan çıkmasını ise tamamiyle şans eseri olduğunu, ifade ederek, "Suya girince tamam dedim, buraya kadarmış. Kapı açılınca kurtuldum." dedi.

Kazanın ardından, olay yerine gelen çekicinin kancasını araca takmaya çalışan Semih Gizer başarılı olamadı.

Bu yılın ilk 6 ayında aynı yerde meydana gelen 5 araç kazası oldu. 5 gün gün önce yaşanan olayda Mersin Üniversitesi'nden Tolga Tekbaşlı'nın kullandığı 01 GJ 847 plakalı araç kanala uçmuştu.

Kazada Tolga Tekbaşlı (21), İrfan Çetinkaya (21) ile Görkem Suçu (21), kendi imkanlarıyla araçtan çıkarak boğulmaktan kurtulmuştu.

Kaza sırasında başından ve kolundan yaralanan İrfan Çetinkaya, Adana Numune Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Olay yerine gelen vatandaşlar ise biraz dikkatsizlik ve kurallara uyulmamasının kazalara davetiye çıkardığını belirtirken, "Burada sık sık araçlar kanala uçuyor. Herhangi bir işaret ve levha da yok. En azından bir korkuluk konulabilir. Belki bir faydası olur." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious