Aynı okulun iki öğretmeni öldü

Aynı okulun iki öğretmeni öldü.22749
  • Giriş : 14.04.2008 / 17:53:00

Kırıkkale'deki Namık Kemal İlköğretim Okulu'nda, 10 gün arayla 2 öğretmenin kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesinin üzüntüsü yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kırıkkale'deki Namık Kemal İlköğretim Okulu'nda, 10 gün arayla 2 öğretmenin kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesinin üzüntüsü yaşanıyor. Akşam saatlerinde Atatürk Bulvarı'nda yürüyüşe çıkan okulun sınıf öğretmeni 53 yaşındaki Mehmet Yaşar Taner, kalp kirizi geçirerek öldü. 10 gün önce de Sosyal Bilgiler öğretmeni 56 yaşındaki Mehmet Yurdakul evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti.

Dün akşam saatlerinde Atatürk Bulvarı'nda yürüyüşe çıkan Namık Kemal İlköğretim Okulu'nun 2/C sınıfının öğretmeni, evli ve 1 çocuk babası Mehmet Yaşar Taner, bir anda fenalaşıp yere yığıldı. Sağlık ekipleri Taner'in kalp krizinden öldüğünü belirledi. Taner'in yakınları, meslektaşları ve öğrencileri acı haberle yıkıldı. Taner için bugün Namık Kemal İlköğretim Okulu'nda düzenlenen cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. Törende konuşan okul öğretmenlerinden Yüksel Şahin konuşmakta güçlük çekti. Şahin, Taner'in sessiz ve sakin yaşamı ile örnek bir kişiliğe sahip olduğunu belirterek, “Ani ölümü karşısında şoke olduk. Onu her zaman hatırlayacağız. Ailesinin, eğitimcilerin, öğrencilerin başı sağ olsun” dedi. Öğrencileri, Mehmet Yaşar Taner'in tabutunun üzerine karanfiller bıraktı.

Kalp krizine yenik düşen Mehmet Yaşar Taner'in eşi Meral ve kızı Tuğçe de ayakta durmakta güçlük çekti. Meral Taner, eşinin fotoğrafına sarılarak, uzun süre tabutun başından ayrılmak istemedi. Cenaze törenine, Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Mahmut Zengin, Milli Eğitim Müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri ve veliler katıldı. Mehmet Yaşar Taner'in cenazesi ikindi namazının ardından Fırınlı Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra Yahşihan Mezarlığı'nda defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious