Aynı sağlık karnesi ile peşpeşe doğum

Aynı sağlık karnesi ile peşpeşe doğum.6492
  • Giriş : 05.11.2008 / 22:35:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde, aynı sağlık karnesi ile birer gün ararayla iki kadın doğum gerçekleştiğini tespit eden hastane polise gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, 9 aylık hamile olan S.B, kendisi gibi 9 aylık hamile olan arkadaşı D.A'ya misafirliğe gitti. S.B, eve dönerken, içinde sağlık karnesinin de bulunduğu çantayı arkadaşında unuttu.

Maddi durumu iyi olmayan ve sosyal güvencesinin bulunmadığı öğrenilen D.A, ziyaretten bir gün sonra doğum sancıları tutunca Alanya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. D.A, hastanede, arkadaşına ait sağlık karnesiyle doğum yaptı. D.A'nın doğum yapmasının ardından karnesini geri aldığı öğrenilen S.B. de, bir gün sonra doğum sancıları tutunca Alanya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Aynı sağlık karnesiyle iki kadının birer gün arayla doğum yapıldığını tespit eden hastane yetkilileri, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen polis, tedavileri süren D.A. ve S.B'nin ifadelerini hastanede aldı.

D.A. ve eşi R.A'nın sosyal güvenceleri olmaması ve maddi imkansızlık nedeniyle bu yola başvurduklarını ve pişman olduklarını söyledikleri öğrenildi. S.B. ise ''Arkadaşıma oturmaya gitmiştim. Çantamı evinde unutmuşum. O da sancıları başlayınca karnemi alarak doğuma gitmiş. Arkadaşımdan şikayetçi değilim'' dedi.

Cumhuriyet Savcılığı D.A. ve eşi R.A'nın ''Sahte evrakla yalan beyanda bulunmak'' suçundan tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmalarına karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*