Ayrılık mı reklam mı?

Ayrılık mı reklam mı?.7074
  • Giriş : 27.01.2007 / 00:00:00

Ayrılacakları dedikodularına Yeşim Salkım, "İlker istese de boşanmayacağım," diyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

'Yeşim'le konuşarak boşanırız...'

Yeşim Salkım'ın 'İlker istese bile boşanmayacağım,' açıklamasının ardından İlker İnanoğlu ile evliliğinin durumunu görüşmeye gittik. Şimdilik ayrı yaşadıklarını söyleyen İnanoğlu, kendi hayatına dair ilginç tüyolar da verdi.

Umarız beşinci sınıf bir Hollywood düzmecesi değildir de bu konuşulanlar, konuşarak veya kavga ederek boşanmanın eşiğine geldiklerini iddia edenler samimiyetle boşanabilirler veya evliliklerini kurtarabilirler. Kurtulan 'mahrem' olmayacak, emin olabilirsiniz. Bu hafta benden reklamları dinlediniz...

- "Hem anne, hem babanın kuvvetli motif olması çocuğa yük olur," derler, sizin için öyle miydi?
- Ama ben ikisinin arasında kaynayıp gitmedim ki, dört yaşında Türkiye'nin gişe rekorları kıran bir oyuncusu oldum.

- Ama Türkiye'de bile yaşayamadınız...
- Normal bir çocukluk yaşamadım tabii. 12 Eylül ve terör olayları sırasında babam çok tehdit aldı, beni kaçırma tehditleri... Etrafımda devamlı bodyguard'lar... Aynı zamanda büyük bir ilgi görüyordum okulda. İlkokulu bitirince annemle babam ayrıldı. Dilini bile bilmediğim bir yatılı okula, İsviçre'ye yollandım.

- Sizi o okula kim bırakmıştı?
- Babam. Beni hüngür hüngür ağlayarak bıraktı okula. Ziyaretime de ikisi ayrı ayrı gelirdi. Tabii çocuktum ve hep isterdim ki beraber gelsinler. O tarihlerde yurtdışına çıkmaya iki senede bir izin veriliyordu. Acı bir zaman geçirdim, ama bugün belki de o sayede ayaklarımın üzerinde durabiliyorum.

- Bir de İngiltere yıllarınız var
- O sıra annem İngiltere'de ikinci evliliğini yapmıştı. Yatılı okuldan çok bıkmıştım, orada annemle evde yaşadım, iki senem çok güzel geçti. 19-20 yaşında Türkiye'ye geldim. Biricik'le (Suden) birbirimize çok âşıktık. O yaşta evlendik. Paris'e gittik. O bir restoranda çalışıyordu, ben de şantiyede. Hamallık bile yaptım.

- Sonra Amerika...
- Amerika sadece bir bavul eşliğinde gerçekten oyunculuk öğrenmek içindi. Toplam yedi sene çok iyi eğitim aldım. O sıra bir Amerikalı'yla ikinci evliliğimi yaptım, 10 yaşında Alec isimli bir çocuğum var. Bir buçuk iki sene önce tek bir proje için Türkiye'ye geldim. Artık sırf oyunculuğa konsantre olacağım.

- Öyle, ama siz kariyeriniz daha başlamadan Yeşim Salkım'la 'mutlu aile tablosu' çizdiniz...
- Ben hayatımı an be an yaşarım hanımefendi, tablo çizmem. Bu işi de karşımdakinin ruhuna bakarak yaparım. Siz geçmişte ne yapmışsınız beni hiç ilgilendirmez. Affedersiniz, benim evleneceğim insan hayat kadını da olabilir. Hiç öyle şeylere takıntılı bir insan değilim. Geçmişe, şuna buna... Yurtdışındaki eğitimimden dolayı herhalde. Sadece ruha bakarım. Dış etkiler beni etkilemez. Tablo çizmem. Ama olay yaşanır, biter, geçilir yani... Hiçbir zaman da pişmanlık duymam.

- Bir buçuk sene önce yorulmuştunuz ve tecrübeli bir kadınla olmak sizdeki bir liman arayışı mıydı peki?
- Yeşim böyle bir şey söylemişti benim için, aynı şey benim için de geçerliydi. Herhalde ikimiz de aynı şeyi hissettik.

- 'İkiniz de liman değilmişsiniz' diyebilir miyiz?
- Öyle şeyler soruyorsunuz ki, ben bunları hayatımda ne kendime sordum ne de başka birine... Ne de cevapladım yani kendime. Kim limandı, kim kaya...

- "Hasara uğrayanlar tehlikelidir," derler. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? 'İlker boşanmak istese bile boşanmayacağım' diyen bir kadın var karşınızda? Babanızın da sizi çağırdığını ve her konuda tam destek verdiğini duyduk. Sizce neler olacak yakında?
- İstesem bir imparatorluğun başında imparator gibi yaşamasını da bilirdim ama oyunculuğu seçtim. Hayatta kalmayı beceren benim aslında. Survivor benim. Yaşama gücüdür bu ve güzeldir. Ne dedim size, garsonluk da yaptım, hamallık da... Şu anda yaşadığım, evlilikte tıkanmadır sadece. Bence herkes kendi derdine baksın. Ben hayatımdan da, verdiğim kararlardan da memnunum. Bu son yaşananlar sayesinde etrafta ne kadar mutsuz insan olduğunu da gördüm, ama hayatı hiçbir zaman o kadar ciddiye almıyorum. Bilmelerini istediğim bu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious