Ayşe Sucu, İslamın dediklerine aykırı duruş sergiledi

Ayşe Sucu, İslamın dediklerine aykırı duruş sergiledi.18814
  • Giriş : 28.12.2010 / 07:00:00
  • Güncelleme : 28.12.2010 / 00:01:55

Din-Bir-Sen'den, görevden alınan Diyanet Vakfı KMF başkanı Ayşe Sucu'yu böyle suçladı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, görevden alınan Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Merkezi Faaliyetleri Başkanı Ayşe Sucu'nun yaptığı açıklamalar ve takındığı tutumlar ile her zaman dinin söylediklerine ve teşkilatın yapısına aykırı bir duruş sergilediğini söyledi.

Din Bir Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak, Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Merkezi Faaliyetleri Başkanı Ayşe Sucu'nun görevden alınması ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Şenocak, Ayşe Sucu'nun görevden alınmasının bir takım çevreler tarafından abartıldığını belirterek "Bildik medya bir bardak suda fırtınalar koparmak istiyor." dedi.

Şenocak, "Ayşe Sucu'yu, yaklaşık 12 bin kadın çalışanı olan Diyanet teşkilatında acaba kaç kişi tanıyor? Çalışanların hangisine hizmet etmiştir? Teşkilatımızın bayan görevlilerinden kimler bu merkezi bilmektedir? Ayşe Sucu bayan görevlilerimizin hangisine şefkatle davranmış ve hangi etkinliğe davet etmiştir? Yanındaki yönetimde kaç tane bayan din görevlisi vardır?" diye sordu.

Şenocak, Sucu'nun yaptığı açıklamalar ve takındığı tutumlar ile her zaman dinin söylediklerine ve teşkilatın yapısına aykırı bir duruş sergilediğini ifade etti.

Diyanet Vakfı'nın bu noktada verdiği kararın oldukça isabetli olduğunu belirten Şenocak, bu ülkenin hiçbir kurumunda bulunan yöneticinin değiştirilemez olamayacağını vurguladı.

Üye sayısının iddia edildiği gibi 12 bin olmadığını, sayının ancak bunun onda biri olduğunu da ifade eden Şenocak, "14 yılda 12 bin kadın çalışanı olan bir teşkilatta ve nüfusunun yarıdan fazlasının kadın olduğu ülkemizde 1200 sayısının başarıdan ne kadar uzak olduğunu göstermesi açısından yeterli." ifadesini kullandı.

Bir takım çevrelerin İslam'ı onların istediği gibi yorumlaması nedeni ile Ayşe Sucu'ya sahip çıktıklarını söyleyen Şenocak, "İslam hiç kimseye göre değişmez, hiç kimse haddini aşarak İslam'ı kendine göre yorumlamasın." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*