Ayşe Yamiç, Trabzon'da toprağa verildi

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın oğlu Ali Erdem Çapan'ın da içinde bulunduğu aracın kaza yapması sonucu hayatını kaybeden Ayşe Yamiç, memleketi Trabzon'da toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ali Erdem'in babası Gürbüz Çapan da cenazeye katılırken, basından uzak durması dikkat çekti.
İstanbul Mecidiyeköy'de önceki gece meydana gelen kaza Türkiye gündemine oturdu. Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın oğlu Ali Erdem Çapan'ın da içinde bulunduğu Ferrari marka otomobil, aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkarak orta refüjlere çarpmış, ardından da alev alev yanmıştı. Ali Erdem Çapan'ın yaralı olarak kurtulduğu kazada, emniyet kemeri takmayan ve kaza sonrası araçtan fırlayarak hayatını kaybeden avukat Ayşe Yamiç (26) hayatını kaybetmişti. Yamiç'in cenazesi ise bugün memleketinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Trabzon'un Akçaabat İlçesi Mersinli Beldesi'ne bağlı Geçit Mahallesi'ndeki cenaze törenine CHP'li Trabzon Belediye Başkanı Valkon Canalioğlu, Gaziantep eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve Gaziantepspor Kulübü Başkanı Celal Doğan, CHP Trabzon İl Başkanı Cafer Hazaroğlu, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, kazada yaralanan Ali Erdem'in babası Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze namazının ardından avukat Ayşe Yamiç, gözyaşları arasında toprağa verildi.
Cenaze töreninde ölen kızın babası emekli polis memuru Yusuf Yamiç ile oğulları Halil ve Özgür Yamiç'ın oldukça üzgün olduğu ve ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Acılı baba Yusuf Yamiç basına tepki gösterirken, Gürbüz Çapan'ın ise basından uzak durduğu ve kazayla ilgili açıklama yapmaktan kaçındığı görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious