Ayşe Yılmazel, Reha'ya neden savaş açtı?

Ayşe Yılmazel, Reha'ya neden savaş açtı?.13080
  • Giriş : 31.01.2008 / 21:40:00

Reha Muhtar ile köşe yazarı Ayşe Özyılmazer arasında bir süredir süren yazılı kavganın ardında bakın ne çıktı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ayşe Özyılmazel'in neden Reha Muhtar'a neden saldırdığı ortaya çıktı. Ayşe, annesi Oya Germen'i terk eden Reha'dan böyle öc almaya çalıştı....

Gazetedeki köşelerinde toplumsal olaylardan çok özel hayatlarına yer veren iki "yazarın" neden kavga ettiği ortaya çıktı! Reha Muhtar ile Ayşe Özyılmazel'in arası "aşk" yüzünden açıldı. Neco'nun eski eşi Oya Germen, geçtiğimiz haftalarda Reha Muhtar ile kısa bir birliktelik yaşadı. Annesi ve Reha'nın yaşadığı ilişkiyi onaylamayan Ayşe Özyılmazel, asıl hayal kırıklığına ise ünlü gazetecinin Oya Germen'i terk etmesiyle uğradı. Bunun üzerine harekete geçen Ayşe, gazetedeki köşesinden Reha Muhtar'a göndermede bulundu. Ayşe Özyılmazel, 'Reha Muhtar'ın çiçek sorunu' isimli köşesinde "Bence Reha Muhtar bir kadından çiçek gibi bir fırça yemiş. Şimdi de köşesinden af dilemelere geçmiş. Ama Sayın Muhtar, bu özür yazısını hiçbir kadın yemez" diye yazdı.

'RÜYALARI GERÇEK SANMA'

Bu cümleleriyle annesi ve Reha Muhtar arasında yaşananları ima eden Ayşe'ye Reha'nın cevabı gecikmedi. Ayşe Özyılmazel'e, "Bak sevgili Ayşe. Kafanda tahayyül ettiğin rüyaları gerçek sanma. Her önüne gelene bulaşırsan adın 'bulaşık'a çıkar unutma. Ben senin Bağdat Caddesi'nde takıldığın arkadaşın değilim, "bulaşık"lık yaparken kelimelerini adab-ı muaşeret kurallarına göre seç" diye seslendi.

İŞTE İKİLİNİN O YAZILARI..

REHA MUHTAR AYŞE'YE KIZDI: CADDE ARKADAŞIN DEĞİLİM

Reha Muhtar, 'Çiçek gönderemediğim kadınlardan özür dilerim' başlıklı yazısını, "yemezler"sözleri ile eleştiren Ayşe Özyılmazel'e yanıt verdi. Muhtar, Özyılmaz'e "Her önüne gelene bulaşırsan adın 'bulaşık'a çıkar unutma..." diye seslendi.

Reha Muhtar geçen pazar günü yayınlanan 'Çiçek gönderemediğim kadınlardan özür dilerim' başlıklı yazısında kadın - çiçek ilişkisini yazmış ve "Erkek kalantorlaştıkça, hırbolaşma oranında azalma değil artma görülür... Çünkü hırboluk esasen parayla ilintili görünse de parayla ilgili değildir... Bir kültür ve altyapı gerektirir... Alt yapılarında kanalizasyon olanların üst yapıları b.k götürür... Erkek zenginleştikçe, bir kadına çiçek almayı değil, bir kadına çiçek göndermeyi düşünür..." sözleri ile erkekleri eleştirmişti.

AYŞE ÖZYILMAZEL NE YAZDI?

Reha Muhtar'ın bu yazısını Ayşe Özyılmazel Günaydın'daki köşesinde yorumladı. Özyılmazel, "Reha Muhtar'ın çiçek sorunu" başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı: "Kadınlar çiçek ister! Sevgilisinin çiçek almasını bekler! Bu konuda hemfikiriz herhalde ey okur! Peki bu çiçek konusu nereden çıktı. Reha Muhtar'ın pazar yazısından...

'Çiçek gönderemediğim kadınlardan özür dilerim' diye yazmış... Kadınların çiçek istediğini bilirmiş de isminin hayatına kattığı ağırlıktan dolayı bir türlü gönderemezmiş. Çünkü çiçek Reha Muhtar'dan kadına gidene kadar cümle aleme afişe olurmuş...

Bence Reha Muhtar bir kadından 'çiçek' gibi bir fırça yemiş, şimdi de köşesinden af dilemelere geçmiş. Ama Sayın Muhtar, bu özür yazısını hiçbir kadın yemez! Ne demişler: İstersen dağlar dağlar yerinden oynar oynar! Çiçek yollamayı kafaya koymuş adamın önünde kim durabilir ki... İsimsiz yollayabilirsin, karta sadece adının baş harfini kondurabilirsin, sekreterinden, yardımcından eğer onlar yoksa bir arkadaşından çiçeği almasını rica edebilirsin. Adını damgalamak zorunda değilsin ki... Ayrıca damgalasan ne olur? Önemli olan kadını memnun etmek! Tabii bir kadına çiçek almak mücevher almaktan daha zordur. Daha fazla anlam ifade eder. Acaba Sayın Muhtar çiçeğin anlamı altında ezilmiş, büzülmüş, bu ağırlığı kaldıramamış, bugün çiçek veren yarın kolunu kaptırır fikrinde boğulmuş olabilir mi? Yoksa bahane! İsim, cisim, el alem bahane!

REHA MUHTAR'IN YANITI

Özyılmaz'in kullandığı ifadeler ise ünlü yazarı rahatsız etti. “Bulaşık”lık yaparken kelimelerini adab-ı muaşeret kurallarına göre seç sözleri ile Özyılmazel'e seslenen.Reha Muhtar bugünkü köşe yazısında şu satırlara yer verdi.

“Kadınlar çiçek ister” yazıma Ayşe Özyılmazel arkadaşımdan anlaşılmaz bir tepki aldım...

Kafasında benim “bir kadından çiçek almadığım için sanal olarak fırça yediğimi” falan tahayyül etmiş...

Bak sevgili Ayşe...

Kafanda tahayyül ettiğin rüyaları gerçek sanma...

Her önüne gelene bulaşırsan adın “bulaşık”a çıkar unutma...

Ben senin Bağdat caddesinde takıldığın arkadaşın değilim, “bulaşık”lık yaparken kelimelerini adab-ı muaşeret kurallarına göre seç...

Sen François Mitterrand’ı tanır mısın Ayşe?..

Fransa’nın eski Başbakanı ve Cumhurbaşkanı...

Bir gün evlilik dışı çocuğunun olduğunu açıkladı...

Gazeteci sordu; “Neden açıkladınız... Gizli tutmadınız?..” diye...

Ne cevap verdi biliyor musun Ayşe:

“Vicdanımın temiz kalması gerekiyordu... Vicdanımın temizliği her şeyden önemli benim için... Onun için açıkladım evlilik dışı çocuğumu...”

Bazı insanlar fırça yedikten sonra özür dilemezler...

Kendi vicdan muhasebelerine göre dilerler...

Bilmem ki bunu anlatabilecek miyim sana?..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious