Aysel Tuğluk sözlerine düzeltme geldi

  • Giriş : 31.10.2008 / 22:22:00

'Kutsal savaşın onurlu bir barışla sonuçlanması için buradayız' sözlerine düzeltme geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk, Diyarbakır'da düzenlenen kadın yürüyüşünde yaptığı konuşmasında kutsal savaş değil kör savaş ifadesini kullandığını söyledi.

Bir haber ajansı tarafından yapılan "DTP'nin düzenlediği Kadın Yürüyüşü PKK Gösterisine Dönüştü" başlıklı haberinde "Kutsal savaşın barışla noktalanması için buradayız" şeklinde yer alan ifadelerin doğru olmadığını söyleyen Tuğluk, 'Kör savaşın onurlu bir barışla sonuçlanması için buradayız' dedim'' diye açıklamada bulundu.

Tuğluk'un açıklaması şöyle:"DTP'nin düzenlediği Kadın Yürüyüşü PKK Gösterisine Dönüştü" başlıklı haberde Şanlıurfa'da düzenlenen kadın yürüyüşündeki konuşmam sırasında "Kutsal savaşın barışla noktalanması için buradayız" ifadesini kullandığım ileri sürülmüştür.

Oysa konuşmamda kesinlikle "Kutsal savaş" diye bir ifade yer almamıştır. Konuşmamda kullandığım ifadenin "Kör savaşın onurlu bir barışla sonuçlanması için buradayız" şeklinde olduğu kamera kayıtlarıyla da sabittir. Dolayısıyla haberdeki "Kutsal savaş" ifadesi tamamen bir çarpıtmadır. Ayrıca söz konusu haber ajansıyla yapılan görüşmede, söz konusu kelimenin "yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı ve düzeltileceği" tarafıma iletilmiştir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*