Ayşen Tekin vefat etti

Ayşen Tekin vefat etti.3232
  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

Çocuklar Duymasın dizisinin Müzeyyen Hanım'ı, tiyatro sanatçısı Ayşen Tekin vefat etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Açıklamada, ameliyat sonrası doktorların aileye ''çok sert ve yüzde 90 kanser olduğunu düşündükleri için ikinci bir ameliyata gerek olmasın diye tüm tiroit bezini kazıdıklarını, bu esnada da kıkırdak dokunun çöktüğünü ve solunumun durduğunu, bundan dolayı nefes borusundan delik açıldığını ve hayati tehlikesi bulunmadığını'' ifade ettikleri kaydedildi.
Ameliyat sonrasında bazı komplikasyonlar geçiren Tekin'in, doktorların tavsiyesi üzerine İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildiği ifade edilen açıklamada, Tekin'in derhal yoğun bakıma alındığı, bir süre sonra da durumunun ciddi olduğunun bildirildiği anlatıldı.
Açıklamada, hastanenin, Tekin'in ''yeterli oksijen solunumu yapamadığından yüksek nabız ve düşük tansiyona kalbinin dayanamayıp durması'' nedeniyle vefat ettiğini açıkladığı bildirildi.
Ailenin gerekli her türlü hukuki işlemi başlatacağı kaydedildi. Bu arada, Ayşen Tekin'in cenazesinin, Londra'da bulunun kızı Gökçe Yiğitel'in İstanbul'a gelmesinin ardından defnedileceği belirtildi.

AYŞEN TEKİN'İN ÖZGEÇMİŞİ

Ayşen Tekin, 2 Mart 1953'te Amasya'da doğdu. İstanbul Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünü bitiren Tekin, tiyatroya 1970 yılında Tevfik Gelenbe Tiyatrosu'nda başladı.
Lale Oraloğlu, Ankara Birlik ve Tuncer Özinal tiyatrolarında görevalan Tekin, ''Çocuklar Duymasın'', ''Çocuklar Ne Olacak'' dizileri ile''Mum Kokulu Kadınlar'' filmi gibi çok sayıda prodüksiyonda yer aldı. Tekin, aynı zamanda seslendirme sanatçısı olarak da tanınıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious