Aysun Kayacı ve Müjde Ar'a 1 YTL'lik dava açıldı

Aysun Kayacı ve Müjde Ar'a 1 YTL'lik dava açıldı.10039
  • Giriş : 20.04.2008 / 05:38:00
  • Güncelleme : 19.04.2008 / 23:09:21

Mehmet Aslan'ın, manken Aysun Kayacı ve sinema sanatçısı Müjde Ar hakkında, bir televizyon programındaki konuşması nedeniyle 1'er YTL'lik açtığı tazminat davası 5 Haziran 2008 tarihinde görüşülecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adıyamanlı mahalli sanatçı Mehmet Aslan'ın, manken Aysun Kayacı ve sinema sanatçısı Müjde Ar hakkında, bir televizyon programındaki konuşması nedeniyle 1'er YTL'lik açtığı tazminat davası 5 Haziran 2008 tarihinde görüşülecek.

Adıyaman Sulh Hukuk Mahkemesine dava dilekçesi veren Mehmet Aslan'a, celp kağıdı geldi. Karara göre, Aysun Kayacı ve Müjde Ar, 5 Haziran 2008 tarihinde saat 10.30'da Adıyaman Sulh Hukuk Mahkemesinde yargılanacak.

Mehmet Aslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kayacı'nın çobanlara, Ar'ın da Adıyamanlılara hakaret ettiğini ileri sürerek, ''Manevi olarak çöktüm. Bu nedenle tazminat davası açtım. Sözleri onuruma dokundu'' dedi.

Adıyaman Sulh Hukuk Mahkemesine verdiği dava dilekçesinde, Aysun Kayacı ve Müjde Ar'ın hazırladığı televizyon programında söyledikleri sözlerle Adıyamanlılara ve çobanlık yapan dedesine hakaret ettiklerini belirten Aslan, çoban dedesi ile gurur duyduğunu söyledi. Aslan, şöyle dedi:

''Dedem çevresinde sevilen, ülkesinin sorunlarına duyarlı, 4 yıl askerlik yapmış, kazancı kadar da vergi veren, ürettiği buğdayı devlete satarken yasal stopajları ödeyen adam gibi bir adamdı.

Ben, Adıyamanlıyım. Benim bildiğim kadarıyla Adıyaman'da mağarada yaşayan insan yok. Mağara gibi evlerde yaşayanlar varsa da onların kaçak villalarda yaşayanlardan daha onurlu olduklarını düşünüyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious