Aysun Kayacı'ya 2 YTL'lik dava!

Aysun Kayacı'ya 2 YTL'lik dava!.13533
  • Giriş : 09.04.2008 / 09:52:00

Adıyamanlı yerel sanatçı, Müjde Ar ve manken Aysun Kayacı hakkında 2 YTL'lik manevi tazminat davası açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adıyamanlı yerel sanatçı Mehmet Aslan, program yaptıkları bir televizyon kanalında Adıyamanlılar için `Mağarada yaşıyorlar' dedikleri belirtilen Müjde Ar ve manken Aysun Kayacı hakkında Sulh Hukuk Mahkemesi'nde 2 YTL'lik manevi tazminat davası açtı.

Mehmet Aslan, Adıyaman Sulh Hukuk Mahkemesi'ne verdiği dava dilekçesinde, Müjde Ar ve Aysun Kayacı'nın hazırladıkları televizyon programında söyledikleri sözlerle Adıyamanlılara ve çobanlık yapan dedesine hakaret ettiklerini savundu. Çoban dedesi ile gurur duyduğunu belirten Aslan şöyle dedi:

"Dedem çevresinde sevilen, ülkesinin sorunlarına duyarlı, 4 yıl askerlik yapmış, kazancı kadar da vergi veren, aldığı yağın, tükettiği gazyağının, çayına kattığı şekerinin fiyatının içine gizlenen dolaylı vergileri veren, ürettiği buğdayı devlete satarken yasal stopajları ödeyen, adam gibi adamdı. Ben Adıyamanlıyım. Benim bildiğim kadarıyla Adıyaman'da mağarada yaşayan insan yoktur. Mağara gibi evlerde yaşayanlar var ise de, onların kaçak villalarda yaşayanlardan daha onurlu olduklarını düşünüyorum."

Mehmet Aslan, davalıların sarf ettikleri sözler nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu belirterek, Ar ve Kayacı'nın kendisine toplam 2 YTL tazminat ödemelerine hükmedilmesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious