Aytaç Durak, kendisine parti arıyor

Aytaç Durak, kendisine parti arıyor.9513
  • Giriş : 09.12.2008 / 06:30:00
  • Güncelleme : 08.12.2008 / 23:46:47

Aytaç Durak: Şu partide ya da bu partide, henüz karar vermiş değilim. Her şey olabilir...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Geçtiğimiz günlerde AK Parti'den istifa eden Durak, Adana 75. Yıl Galerisinde gerçekleştirilen bayramlaşmada yaptığı açıklamada, siyasi hayatında her zaman Adanalıların görüşü ve dilekleri doğrultusunda hareket etmeye çalıştığını ve yine bu doğrultuda karar vereceğini söyledi.

Durak, yüz binlerce Adanalının gerçekleştirdiği ankete mektupla katıldığını hatırlatarak, ''Bu mektuplarda yeniden göreve gelmemi isteyen hemşehrilerimi cevapsız bırakamazdım. Ancak, genel merkezimin '300 delegeyle görüş alacağız, sonra karar vereceğiz' demesine de alındığımı belirtmek istiyorum'' dedi.

Yaşanan durumun ''dünyanın sonu olmadığını'' ifade eden Durak, ''Adaylık konusunda yoluma devam edeceğim. Şu partide ya da bu partide, henüz karar vermiş değilim. Her şey olabilir. Ben buradayım, Adanalılar da burada'' diye konuştu.

Biz geçmişte de böyle seçimleri geçirdik. 1999 yılında DSP, rahmetli Bülent Ecevit'in şahsında büyük oy patlaması yapmış ve Adana'dan 5 milletvekili çıkarmıştı. Aynı seçimde, MHP de 4 milletvekili çıkarmış, DSP Seyhan ilçesini, MHP ise Yüreğir ilçesini kazanmıştı. Ama Adanalılar, büyükşehir belediyesi başkanlığı sandığını ayırdılar, beni en küçük partiden en büyük belediye başkanı olarak liste başı yaptılar. Ben Adanalıların bu güvenini bugüne kadar sarstığım kanaatinde değilim. Son mektuplarla bu oluru aldım.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*