Aytaç Durak mazbatasını aldı

Aytaç Durak mazbatasını aldı.10226
  • Giriş : 06.04.2009 / 17:53:00

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na 5'inci kez seçilen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adayı Aytaç Durak, mazbatasını aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kıran kırana geçen seçimler ve yapılan itirazlardan sonra Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na 5'inci kez seçilen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adayı Aytaç Durak, mazbatasını aldı.

Adana Adliyesi'ne gelen Durak için polis muhtemel bir olumsuzluğa karşı geniş güvenlik tedbiri aldı. Basın mensupları adliye içine alınmadı. İl seçim Kurulu'ndan mazbatasını aldıktan Durak'a partililer ve belediye çalışanları alkışlar ve karanfillerle sevgi gösterisinde bulundu.

MHP İl Başkanı Ahmet Erdoğan'ın da hazır bulunduğu programda kısa açıklamada bulunan Aytaç Durak, seçimde çok sıkıntı çektiklerini söyledi.

Siyasetin yozlaştırıldığını ifade eden Durak, "İğrenç yalanlarıyla halkı yanıltanlar oldu. Adana halkının kafasını karıştırdılar. Yüzde 60-70 dolaylarında olan halk sevgimi, bu karışıklık içinde vatandaşı tereddüde sevk ettiler. Oy hırsızlarını, siyaseti iğrençleştirenleri ve benim günahımı alanları yüce Allah'a, dolayısıyla Adana halkının takdirine havale ediyorum." dedi.

Durak, seçim kampanyalarında tahriklere kapılmadan sükûnet içinde kendisine destek veren MHP il teşkilatına da teşekkür etti.

Türkiye'nin en tartışmalı seçimini yaşayan Adana'da büyükşehir belediye başkan adaylarının birbirine yakın oy alması, tartışmalara ve itirazlara neden olmuştu. İl seçim Kurulu, yapılan yeniden sayımlar sonucunda Durak'ın bin 500 oy farkla seçimi kazandığını duyurmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*