Aytaç Durak yeniden aday

Aytaç Durak yeniden aday .9443
  • Giriş : 26.10.2008 / 14:21:00

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aytaç Durak, vatandaşın kendisine büyük ilgi gösterdiğini ifade ederek, ''6. kez büyükşehir belediye başkanlığına aday olacağım'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Durak, Yüzme Kürek İhtisas Kulübü Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, bugün bulunduğu noktada, Adana'da yaşayan vatandaşların kendisine önceki yerel seçimlerdekinden daha fazla ilgi gösterdiğini savundu.

Adana'yı iyi tanıdığını ve sıkıntılarını bildiğini ifade eden Durak, şunları söyledi:

''Vatandaş isterken ve kente sunabileceğim hizmetler varken, tekrar belediye başkanı olmamam için bir neden yok. Bu nedenle 6. kez büyükşehir belediye başkanlığına aday olacağım. AK Parti'de en alttan en üste, teşkilatın her kademesiyle arası iyi olan ender belediye başkanlarından birisiyim. Şu anda yeniden adaylığım konusunda partiden bir itiraz yok. Olağanüstü bir gelişme olmadığı sürece AK Parti'den aday olacağım.''

Yıllar boyunca edindiği tecrübe ışığında, Adana'da 10 kişiden 7'sinin tekrar başkan olmasını istediğini öne süren Durak, ''Seçimlere kadar benim trendim gittikçe yükselir. Seçime 1 gün kala en yüksek düzeye ulaşır. Bu seçimde de öyle olacağını düşünüyorum'' dedi.

Durak daha sonra, bir basın mensubundan telefon rehberinden rast gele telefon numaraları çevirerek, vatandaşların seçimde tekrar aday olup olmaması konusundaki fikrini almasını istedi. Ulaşılan vatandaşlardan ikisi Durak'ın tekrar aday olmasını istediğini söylerken, bir tanesi ise fikrinin olmadığını ifade etti.

Daha sonra Durak, toplantıya katılan basın mensuplarına dağıtılan küçük kağıtlara, Adana Büyükşehir Belediye Başkanının kim olmasını istediklerini yazmalarını istedi. Sayımda, 27 oydan 15'i Durak'a çıktı.

Bir basın mensubunun, bir süre önce hakkında çıkan yolsuzluk iddialarını ve belediyeye müfettiş gönderilmesiyle ilgili istediğini hatırlatması üzerine, ''Müfettişler inceleme yaptı. Halen sürüyor mu, ayrıldılar mı bilmiyorum. Ancak, şu ana kadar bana yolsuzluk yapıldığının tespit edildiği yönünde bir bilgi gelmedi. Aksi bir sonuç çıkması zaten mümkün değil. Bunu ben zaten biliyorum. Her seçim öncesi, bazı aday adayları tarafından bu tür iddialar ortaya atılır, tabi ki bir sonuç çıkmaz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*