Ayvalık'ta balıkçılar isyanda

Ayvalık'ta balıkçılar isyanda.14760
  • Giriş : 25.11.2008 / 18:40:00

Meydana yakın yerde balık satmak isteyen balıkçıların önüne belediye barikat kurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde balıkçılar ile belediye arasında bir süredir devam eden sürtüşme bu gün karşılıklı restleşmeye dönüştü. Meydana yakın bir noktada teknelerinde balık satmak isteyen balıkçıların önüne belediye iş makineleri ile set kurdu.

Ayvalık'ta belediye tarafından yaptırılan yeni balık haline gitmek istemeyen balıkçılar tuttukları balıkları Cumhuriyet Meydanına yakın bir yerde teknelerini bağlayarak satmak istiyor. Ancak balıkçıların bu taleplerine olumsuz yaklaşan Ayvalık Belediyesi ile balıkçılar arasında bir süredir sürtüşme yaşanıyordu.
Bu gün öğlen saatlerinde yeni balık halinde satış yapamadıklarını gerekçe gösteren balıkçılar, tekneleriyle Ayvalık Belediyesine yakın bir noktada Cumhuriyet Meydanında balık satmak üzere teknelerini kıyıya yanaştırdılar.
Belediye zabıta ekiplerinin uyarılarına rağmen balıklarını teknelerini bağladıkları yerde satmak isteyen balıkçıların önüne Ayvalık Belediyesine ait iş makineleri ile bir barikat oluşturuldu. Balıkçılar önünde belediye tarafından oluşturulan barikata rağmen vatandaşlar balık almaya, balıkçılarda satmaya devam etti.
Yeni balık halinin yerinin çok uzak olduğundan yakınan balıkçılar, “Yeni halde balık satamaz olduk. Zaten sezon kış olduğu için on günde bir balığa çıkıyoruz. 50- 60 kilo balık yakalıyoruz. Satamadığımız için yakaladığımız balıkların yarısını denize dökmek zorunda kalıyoruz” diye içinde bulundukları durumu anlattılar. Öte yandan bazı balıkçılar eski gümrük alanının balık satmak için uygun bir yer olduğunu belirterek orada balık satış yeri yapılmasını istediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*