AZ Alkmaar maçındaki olaylar raporda yok

  • Giriş : 15.02.2007 / 00:00:00

Fenerbahçe'nin Alkmaar takımıyla yaptığı UEFA Kupası 3. tur ilk maçında, tribünde çıkan olayların UEFA temsilcisinin raporunda yer almadığı öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Maç sırasında tribünde yaşanan olayları ''Taraftarlar arasında geçen nahoş olaylar'' olarak gören UEFA temsilcisinin, raporunda bu olaya yer vermediği bildirildi. Fenerbahçe'nin maç esnasında tribünde yaşanan olaylara UEFA temsilcisinin raporunda yer vermemesi nedeniyle ceza alması beklenmezken, olayların yankılarının ilerleyen günlerde de devam etmesi bekleniyor.

UEFA Disiplin Kurulu'nun bu tür olaylar üzerinde ciddiyetle durduğu, raporlara rağmen basında yer alacak haber ve görüntülerle de ek rapor düzenleyerek dosyayı görüşüp karara bağlayabildiği belirtildi. Feyenoord'u UEFA'nın dışına atahn Disiplin Kurulu'nun tribündeki olaylar, yaralama ve gözaltına alınan 14 kişinin ifadelerini takip ettiği, maç sonrasında güvenlik güçlerinin 50 kesici bıçak ve değişik delici aletler yakaladığı haberlerini de incelediği belirtiliyor.

- AZ ALKMAAR KAFİLESİ HOLLANDA'YA GİTTİ -

Bu arada UEFA Kupası 3. tur ilk maçında Fenerbahçe ile 3-3 berabere kalan Az Alkmaar takımı, Hollanda'ya gitti. İstanbul'daki maçtan tur için avantajlı bir skor elde eden AZ Alkmaarlı futbolcuların neşeli oldukları gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious