Azerbaycan ilk defa Eurovision'a katılacak

Azerbaycan ilk defa Eurovision'a katılacak.20205
  • Giriş : 09.05.2008 / 11:37:00

Bu yıl ilk defa Eurovision Şarkı Yarışmasına katılacak Azerbaycan'ı temsil edecek Elnur Hüseyinov ve Samir Cevadzade adlı genç sanatçılar İstanbul'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şarkılarının tanıtımı için yarın akşam İstanbul'da konser verecek sanatçılar, Conrad Oteli'nde basın toplantısı düzenledi.

Şarkıları için çok çalıştıklarını söyleyen sanatçılardan Samir Cevadzade, Azerbaycan halkının büyük desteğini hissettiklerini, bu desteğe layık olmaya çalıştıklarını ifade etti. Cevadzade, yarışmayı kazanma konusunda umutları olup olmadığı sorusuna "Herkesin umudu vardır. Biz de umutluyuz" yanıtını verdi.

Bir gazetecinin, Türkiye hakkındaki duygularını sorması üzerine Cevadzade, "Türkiye ve Azerbaycan bir millet, iki devlet. Arada fark yok. 'Biz ayrılamayız' şarkısındaki gibi. Bu sözün altında çok şey var. Biz hem kardeşiz hem de dostuz" diye konuştu.

Cevadzade, her gün Azerbaycan kanallarında Türk filmlerinin gösterildiğini, Türk sanatçıların dinlendiğini anlattı.

Elnur Hüseyinov da Türkiye'ye ilk kez geldiklerini, ancak burada kendilerini yabancı değil, evlerinde gibi hissettiklerini söyledi.

Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek "Mor ve Ötesi" grubunun şarkısını dinleyip dinlemediklerinin sorulması üzerine Hüseyinov, "Mor ve Ötesi'nin şarkısı bizim şarkımızın stiline çok benziyor. Bizim şarkımız da rock stilinde. Çok güzel bir şarkı, klibi de güzel" dedi.

Beğendikleri Türk sanatçılara ilişkin soru üzerine de Hüseyinov, beğendikleri pek çok sanatçı olduğunu, Sezen Aksu, Işın Karaca ve Bülent Ersoy gibi çok sayıda sanatçıyı severek dinlediklerini kaydetti.

Hüseyinov ve Cevadzade, yarın Maslak Park Orman'da şarkılarının tanıtımı için ücretsiz konser verecek. Konserde genç sanatçılara destek için Gülben Ergen, Yalın ve 2003 yılı Eurovision Şarkı Yarışması birincisi Ruslana da sahne alacak.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious