Azerbaycan Savunma Bakanı: Ordu hazır

Azerbaycan Savunma Bakanı: Ordu hazır.10754
  • Giriş : 28.06.2008 / 21:04:00

Azerbaycan Savunma Bakanı Sefer Abiyev, ordunun kendisine verilecek her görevi yerine getirecek gücü bulunduğunu belirterek, "Ordu, işgal altındaki topraklarımızı kurtarmak için hazır" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Abiyev, Haydar Aliyev askeri töreninde yapılan askeri akademiler mezuniyet törenindeki konuşmasında, ordunun son yıllarda daha da güçlendiğini ifade ederek, ülke savunmasının güvenilir ellerde bulunduğunu kaydetti.

Silahlı kuvvetlerdeki eğitim sisteminin artık çağdaş gereksinimleri karşılayacak düzeyde olduğunu söyleyen Abiyev, çeşitli ülkelerle bu alanda yapılan işbirliğiyle gerek teknik konularda, gerekse personelin savaşma kapasitesinin yüksek seviyeye ulaştığını dile getirdi.

-ATEŞKES İHLALLERİ-

Öte yandan, Ermenistan'a bağlı silahlı güçlerin Azeri-Ermeni cephe hattındaki ateşkes ihlalleri sürüyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ermenistan'a bağlı güçlerin dün akşam saatlerinde Hocavend ve Terter bölgelerinde belirli aralıklarla ateşkes ihlali yaptıkları bildirildi.

Ateşkes ihlallerinin karşı ateş açılarak sona erdirildiği belirtilen açıklamada, bu süreçte can kaybı bulunmadığı kaydedildi.

-MİNSK GRUBU EŞBAŞKANLARININ ZİYARETİ-

AGİT Minsk Grubu eşbaşkanları Matthew Bryza (ABD), Bernard Frassier (Fransa) ve Yuri Merzlyakov (Rusya), barışçı çözüm müzakereleri kapsamında dün Bakü'deki temaslarından sonra bugün de Erivan'da temaslarda bulundular.

Bakü'de Cumhurbaşkanı Aliyev ve Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov tarafından kabul edilen eşbaşkanların görüşmelerinde müzakere süreciyle ilgili gelişmeler ele alındı.

Eşbaşkanların açıklamasında, taraflar arasındaki karşılıklı güvenin artırılmasının gerekliliği dile getirilerek, halen süreç içinde yapılacak çalışmalar bulunduğu kaydedildi.

Eşbaşkanlar, bugün Erivan'daki temaslarından sonra Yukarı Karabağ'ın Hankendi kentine giderek, bölgedeki işgal yönetimi temsilcileriyle de görüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious