Azeri asıllı şarkıcı Sami Yusuf yarın konser verecek

Azeri asıllı şarkıcı Sami Yusuf yarın konser verecek.9050
  • Giriş : 14.09.2007 / 17:50:00
  • Güncelleme : 15.09.2007 / 18:22:06

Sami Yusuf'un yanı sıra Ahmet Özhan, Zara, Uğur Işılak da hayranlarıyla buluşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

4İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve 4 farklı sahnede 100'ü aşkın gösterinin yapılacağı etkinlikte, Sami Yusuf'un yanı sıra Ahmet Özhan, Zara, Erdal Akaya, Volkan Konak, Uğur Işılak da hayranlarıyla buluşacak.

Piyanist Fazıl Say, "Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası"yla 16 Eylül pazar günü Aya İrini'de konser verecek.

Türkiye'deki konservatuvarların 10-16 yaş grubu öğrencilerinden oluşan, Türkiye'nin ilk ve tek sürekli çocuk orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, İstanbul'un tarihi mekanında Glinka, Beethoven ve Dvorak'ın sevilen eserlerini seslendirecek.

İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) tarafından düzenlenen "2. Genç Fotoğrafçılar Festivali" kapsamındaki "Sokak Puzzleları" başlıklı sergi, Yapı-Endüstri Merkezi Sergi Holü'nde açıldı. Fotoğraf sanatçısı Ceren Karaçayır'ın objektifinden resimlerin yer aldığı sergi, 30 Eylül'e kadar gezilebilecek.

Ayşe Wilson'un "Yüzücüler" adlı sergisi, PG Art Gallery'de açıldı. New York'ta yaşayan ve Türkiye'deki sanat sevenlerle ilk kez buluşacak olan Wilson'un sergisi, 14 Ekim'e kadar ziyarete edilebilecek.

"East meets West", 18 Eylül salı günü Beyoğlu Belediyesi Ek Hizmet Binası'nda sergilenmeye başlayacak. Beyoğlu bölgesinin varoluşunun 150. yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilecek sergide, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi ile Siegen Üniversitesinin mimarlık ve şehircilik bölümü öğrencilerinin, Goethe-Institut İstanbul ile işbirliği yaparak ortaklaşa gerçekleştirdikleri projenin sonuçları yer alıyor.

Ressam Şafak Eyüboğlu'nun "Sergilenmeye Değer" adlı sergisi ise, yarın Galeri Artist Çukurcuma'da ziyarete açılacak.

Bolşoy Balesi, dünya turnesi için hazırladıkları performansın ilk ayağını 20 Eylül'de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda sahneleyecek.

Richard Shepard'ın yönettiği ve Richard Gere ile Terrence Howard'ın rol aldığı "Av Partisi" gösterime girdi. Filmde, savaş muhabiri Simon Hunt ile kameraman Duck'ın Bosna'dan Irak'a, Somali'den El Salvador'a kadar dünyanın en tehlikeli savaş bölgelerinde görev almalarını konu ediliyor.

Vizyona giren, Ken Kwapis tarafından yönetilen ve Robin Williams ile Mandy Moore'un oynadığı "Çık Aramızdan" adlı filmde, yeni nişanlı Ben Murphy ile Sadie Jones'un evlilik hazırlıkları sürecinde yaşadıkları komik olaylar anlatılıyor.

Yönetmenliğini Josh Sternfeld'in üstlendiği ve Aaron Stanford ile Allison Janney'ın rol aldığı "En Uzun Gece" filmi de sinema sevenlerler buluştu.

Gösterime giren bir diğer film ise "Goya'nın Hayaletleri". Filmde, İspanya'da Katolik Kilisesinin güçlü olduğu dönemde ülkenin tanınmış ressamı François Goya'nın yaşadığı olaylar konu ediliyor.

Murathan Mungan'ın "Büyümenin Türkçe Tarihi" adlı kitabı, Metis Yayınlarından çıktı.

Agatha Christie'nin son romanı "Ölümle Randevu", Altın Kitaplar Yayınevi'nden çıktı.

Mine G. Kırıkkanat'ın yazılarından oluşan derleme niteliğindeki "Yalnız Kalem Unutmaz" adlı kitabı, Detay Yayınlarından piyasaya sunuldu.

"Aşk Sende Kalsın Ütü Masası Bende" adlı oyun, yarın Kulis Sanat Evi'nde sahnelenecek.

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfınca (İKSV) düzenlenen "10. Uluslararası İstanbul Bienali" kapsamında, 18'i Türkiye'den olmak üzere dünya güncel sanat çevrelerinde tanınan ya da yeni keşfedilen 96 sanatçı ve sanatçı grubunun 150'yi aşkın projesi sergilenmeye devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious