Azeri uyruklu gelin takı ve paralarla firar etti

Azeri uyruklu gelin takı ve paralarla firar etti.11170
  • Giriş : 03.01.2008 / 18:02:00

EDİRNE’nin Süloğlu İlçesi'ne bağlı Geçkinli Köyü'nde çiftçi 35 yaşındaki Adnan Kırılmaz'la geçen 23 Aralık'ta hayatını birleştiren Azeri uyruklu gelin 19 yaşındaki Fatma Azimova, evlendikten 5 gün sonra düğünde toplanan 8 bin YTL'lik takı ile 7 bin

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eşinin takıları alıp kaçtığını anlayan taze damat, savcılığa suç duyurusunda bulundu, “Onu çok seviyorum. Para umurumda değil, yeter ki dönsün, evimin kadını olsun. Ondan çocuğum olsun istiyorum'' dedi.
200 haneli Geçkinli köyündeki iki göz odalı evde babası 70 yaşındaki Mustafa Kırılmaz'la birlikte yaşayan Adnan Kırılmaz’ın sıcak bir yuva hayali 5 gün sürdü. Bir tanıdığı aracılığıyla Azerbaycan’dan gelerek İstanbul’a yerleşen Fatma Azimova ile tanışan ve aşık olan Adnan Kırılmaz hemen evlenme teklifi yaptı. Teklifi Fatma Azimova’nın kabul etmesinin ardından, aracı tanıdığına 5 bin YTL veren Adnan Kırılmaz düğün hazırlıklarına başladı. Bu arada Süloğlu'da resmi nikah kıydıran Kırılmaz, maddi sıkıntı çekmesine rağmen güzel bir düğün yapabilmek için köyünde bulanan 20 dönümlük tarlasını sattı. Tarlanın satışından ellerine geçen 17 bin YTL ile düğün yapmak için çalışmalara başlayan Adnan Kırılmaz, köy meydanını baştan sona süsletti ve canlı müzik için ekip getirtti. Davetlilere kiraladığı kahvede yemek veren Adnan Kırılmaz, düğünde havai fişek gösterisi de yaptırdı. Düğün meydanına gelin arabasının yaklaşmasının ardından çift önce sıfırın altında 5 derece soğukta slow bir müzik eşliğinde ilk danslarını yaptı ve ardından takı törenine geçildi.

15 BİN YTL’LİK TAKI TAKILDI

Köy halkı tarafından çok sevilen Adnan Kırılmaz’ı komşuları en mutlu gününde yalnız bırakmadı ve takı takmak için kuyruğa girdi. Yakın akrabaları gelin Fatma Azimova Kırılmaz'a altın bilezik ve çeşitli takılar takarken, bazı komşuları ise gönüllerinden kopan paraları hem gelinin hem de damadın kurdelelerine iğneledi. Yaklaşık 45 dakika süren takı töreninin ardından eve geçen gelin ve damat takıları çıkarıp düğün yerine döndü ve canlı müzik eşliğinde dans edip halay çekmeye başladı. Gece geç saatlere kadar süren düğünün finalinde ise damat Adnan Kırılmaz, 30 havai fişek daha attırıp gözküyüzün aydınlatarak mutluluğunu dile getirmek istedi.

5 GÜN SONRA GELİN TAKILARI ALIP KAÇTI

Kayınpederi Mustafa Kırılmaz ve eşi Adnan Kırılmaz'la birlikte yaşayan Fatma Azimova Kırılmaz, evliliklerini 5’nci gününde başının çok ağrıdığını söyleyerek eşini Edirne’ye eczaneden Ağrı kesici ilaç almaya, kayınpederini ise kahveye çay içmeye gönderdi. Aradan geçen 2 saatlik sürede Fatma Azimova evden eşyalarını, evlilik cüzdanını ve düğünde takılan 8 bin YTL değerindeki altın takı ile 7 bin YTL nakit parayı alarak evi terk etti.
Eve döndüğünde eşini bulamayan Adnan Kırılmaz ise komşularından sordu. Fatma Azimova’nın dışarı çıktığını öğrenen Adnan Kırılmaz eve gelip oturma odasında televizyon izleyip eşini beklemeye başladı. Bu sırada üzerini değiştirmek için yatak odasına giren Kırılmaz, eşi Fatma’nın kıyafetleri ile düğünde takılan takıların yerinde olmadığını görünce şoke oldu. Terk edildiğini anlayan Kırılmaz, hemen babası ile yakın akrabalarının yanına gidip, eşinin takıları alarak kaçtığını söyledi.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Bunun üzerine sabah babası Mustafa Kırılmaz ve yakın akrabaları ile birlikte Süloğlu Adliyesi'ne giden Adnan Kırılmaz, cumhuriyet savcılığına başvurarak eşi Fatma Azimova Kırılmaz’ın takıları alarak evden kaçtığını bildirdi. Şikayet üzerine olayla ilgili soruşturma başlatan savcılık, Fatma Azimova Kırılmaz'ın yakalanması için emniyet birimlerine yakalama emri verdi. Ayrıca savcılık Fatma Azimova ile Adnan Kırılmaz’ın tanışmasını sağlayan Kıvanç Ç. adlı aracının da ifadesini aldı.

İLK GÖRÜŞTE AŞIK OLDUM

Adnan Kırılmaz, “Fatma Azimova ile tanıştıktan sonra ona aşık oldum ve evlenmek istedim. Bu isteğimi beni Fatma ile tanıştıran Kıvanç ismindeki tanıdığıma söyledim. Kıvanç Ç. ise ‘Onunla evlenmen için bana 5 bin YTL para vermen lazım. Ben de o parayı Fatma’nın ailesine vereceğim’ dedi. Ben de Fatma’ya aşık olduğum için bu parayı ödedim ve daha sonda hemen düğün hazırlıklarına başladık. Kurban Bayramı'nın ikinci günü kına gecesi yaptık ertesi gün ise köy meydanında dillere destan bir düğün yaptık. Düğünden 5 gün sonra ise eşim başının çok ağrıdığını söyledi ve ilaç almam için beni Edirne’ye yolladı. Edirne’den döndüğümde ise eşimin düğünde takılan altın ve paraları alarak kaçtığını anladım. Sonra suç duyurusunda bulundum'' diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

‘NE OLUR DÖN’

Eşinin şeytana uyduğunu düşündüğünü belirten Adnan Kırılmaz, “Ben eşimi çok seviyorum. Gözüm hiçbir şeyi görmüyor. Paralar umurumda değil. Yeterki geri dönsün ve evimin kadını olsun. Onunla iyi bir yuva kurup çocuk sahibi olmak istiyorum'' diye kunuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious