Azeriler Konya'lıları yendi

  • Giriş : 07.07.2006 / 00:00:00

Konyaspor, hazırlık maçında Azarbeycan'ın Bakü takımına 1- 0 yenildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eksiklerini görme açısından verimli bir karşılaşma yaptıklarını dile getiren Konyaspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, sonucun kendileri için önemli olmadığını aktardı.
Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri'nde oynanan maç, iki takım arasında oldukça çekişmeli geçti. Karşılaşmanın 37. dakikasında Adamiya'nın attığı golle üstünlüğü yakalayan Baküspor, maçın sonuna kadar skoru korumayı bildi. Takımlarını desteklemeye gelen Konyaspor taraftarları tribünleri doldururken maç sonuna kadar takımlarına tezahuratta bulundular.

Maç sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Nurullah Sağlam, UEFA kupasında oynayacak bir rakiple karşılaştıklarını söyledi. Takımın fizik yapısını ve performansını görme açısından iyi bir maç olduğunu kaydeden Sağlam, "Bizim için takımın eksiklerini görme açısından verimli bir karşılaşma oldu. Karşılaşmadan alınan sonuç önemli değil. Karşımızda zorlu bir rakip vardı. Bundan sonraki maçımızı Almanya'da oynayacağız. Bu maç oradaki maçlarda daha iyi bir fizik yakalamak için bize büyük bir katkı sağladı. Almanya kampı sonrası gerekli yerlere takviyeler yapılacak. Hem ondan sora yollarımız ayırmamız gereken oyuncular varsa onlarda yollarımızı ayıracağız." dedi.

Ardından çekilen fikstürü değerlendiren Sağlam, "Fena Fikstür çekmedik. Çektiğimiz Fikstür bizim için avantaj gibi gözükse de hiç bir şey avantaj değildir. Özellikle her zaman kolay gözüken şeyler en zor şeyler olmuştur. İlk maçı içerde oynamak bir avantaj ama onun dışındaki her takımla bir içerde bir de dışarda iki defa oynayacağız. Fikstür avantaj gibi gözükse de değerlendirmediğimiz takdirde bir dezavantaj olarak karşımıza çıkar." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious