Azılı hırsızlar polise takıldı

  • Giriş : 27.04.2007 / 00:00:00

İZMİR'de Oto Hırsızlık Büro amirliği ekipleri Bornova ve Konak ilçelerinde düzenlediği iki operasyonda, otomobil çaldıkları belirlenen iki zanlıyı gözaltına aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zanlılardan S.E.'nin 19 ayrı otomobil, ev ve işyeri hırsızlıklarından arandığı, sahte kimlikle yakalanan Y.K.'nin ise 26 hırsızlık suçundan poliste kaydının bulunduğu ortaya çıktı. Yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevkedilen iki zanlı tutuklandı.

Bornova İlçesinde yaşanan ilk olayda, 5'inci Sanayi Sitesi içeresinde 35 AG 0006 plakalı otomobil kimliği belirsiz bir kişi tarafından çalındı. Vatandaşların ihbarı üzerine takip başlatan polis ekipleri, otomobili Özkanlan semtinde buldu. Hırsızın ‘dur’ ihtarına uymaması üzerine polis ekipleriyle sokak aralarında kovalamaca yaşandı. Kaçışını sürdüren hırsız, bu sırada 259 sokak içerisinde park halinde duran 35 EK 477 plakalı otomobile çarptıktan sonra yakalandı. Gözaltına alınan 36 yaşındaki S.E.'nin 19 ayrı otomobil, ev ve işyeri hırsızlıklarından arandığı ortaya çıktı.

YAKALANINCA POLİSE RÜŞVET TEKLİF ETTİ

İzmir'in konak ilçesinde yaşanan ikinci olayda ise, devriye görevi yapan polis ekipleri, Balçova ilçesinden çalınmış olan 35 KU 443 plakalı otomobili, Ballıkuyu semti, 1083 sokak içerisinde buldu. Otomobilin uzun süre bulunduğu yerden alınmaması üzerine araştırma başlatan polis, görgü tanıklarının ifadesine göre, aracı bırakan kişinin 21 yaşındaki Y.K. olduğunu belirledi. Basmane semtinde bulunduğu öğrenilen Y.K., polisin operasyonuyla yakalandı. Üzerinden Yaşar Ürün adına düzenlenmiş sahte kimlik bulunan Y.K., kendisini serbest bırakmaları için polis ekiplerine de rüşvet teklif etti. 26 hırsızlık olayından poliste kaydı bulunan Y.K ile S.E., yapılan işlemlerin ardından sevkedildiği adliyede tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious