Aziz Kocaoğlu Adliye'de

Aziz Kocaoğlu Adliye'de.14004
  • Giriş : 02.02.2009 / 15:54:00

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Güzelbahçe Belediyesi'ne yönelik soruşturmayı yürüten İzmir Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'e ifade vermek üzere İzmir Adliyesi'ne geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aziz Kocaoğlu, girişte gazetecilere, sorulan sorulara cevap vereceğini, savcının her hangi bir belge istemesi durumunda onu da vereceklerini kaydetti.

Kocaoğlu'ndan önce CHP İzmir milletvekilleri Bülent Baratalı ve Ahmet Ersin ile CHP İstanbul eski milletvekili Ahmet Sırrı Özbek ve eski Afyonkarahisar milletvekili Halil Ünlütepe Savcı Murat Gök'ü ziyaret etti. Özbek, halen CHP MYK üyesi görevinde bulunuyor.

Ziyaretle ilgili açıklamada bulunan Bülent Baratalı, bunun bin nezaket ziyareti olduğunu söyledi.

Baratalı, İzmir'e ilişkilerin nezaket üzerine kurulduğunu ifade etti.

OPERASYON-

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin ocak ayında düzenlediği operasyonda, Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, Değirmendere Belediye Başkanı Necati Şemsettin Eren, bazı meclis ve encümen üyeleri ile belediye çalışanlarının da aralarında bulunduğu 74 kişi gözaltına alınmıştı.

''İhaleye fesat karıştırmak, imar kanuna muhalefet, rüşvet alıp vermek, görevi kötüye kullanmak, görevi ihmal etmek, irtikap, devleti zarara uğratmak'' iddialarıyla adliyeye sevk edilen zanlılardan aralarında Güzelbahçe Belediye Başkanı Avkıran ile Değirmendere Belde Belediye Başkanı Eren'in de yer aldığı 39 kişi tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*