Aziz Kocaoğlu: Konak'ın kaderi bu

Aziz Kocaoğlu: Konak'ın kaderi bu.14004
  • Giriş : 24.02.2009 / 14:51:00

İzmir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP Konak Belediye Başkan Adayı Kemal Karataş'ın adaylığının iptaline ilişkin olarak, ''Konak Belediye Başkan adayı geçen seçimlerde de son gün belli olmuştu'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Aziz Kocaoğlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İl seçim Kurulu'nun Kemal Karataş'ın aday olamayacağına karar verdiğini, bundan sonra yetkinin CHP Genel Merkezi ve MYK'da olduğunu söyledi.

Kendisine genel merkez tarafından sorulması halinde, aday konusunda bilgi verebileceğini ifade eden Kocaoğlu, ''Düşüncemize başvurulursa biz de gerekli gördüğümüz bilgileri Sayın Genel Başkanımıza ve MYK'ya aktarırız, ama kafamda bir isim yok'' dedi.

Adaylık iptalinin seçim çalışmalarını olumsuz etkilemeyeceğini savunan Kocaoğlu, CHP'nin Konak'ta seçimi ''büyük ara farkla'' kazanacağını iddia etti.

Belirlenecek yeni adayla bir an önce seçim startı verilmesi gerektiğini söyleyen Aziz Kocaoğlu, Karataş'ın YSK'ya itirazda bulunma ihtimalini de şöyle değerlendirdi:

''YSK'ya itiraz en doğal hakkıdır. Eğer prosedür olarak öyle bir hakkı varsa tabii. Kemal Bey'in itiraz etmesinde de fayda vardır ama bu işin bir an önce yapılması gerekir. Çünkü takvim çok daralmıştır. Konak adayı geçen seçimlerde de son gün belli olmuştu. Konak'ın kaderi bu.''

Kocaoğlu, CHP'nin Bornova Belediye Başkan Adayı Kamil Okyay Sındır'ın adaylığıyla ilgili herhangi bir sorun bulunmadığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*