Aziz Yıldırım: Alex ile iki sene daha

  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

Aziz Yıldırım: "Alex iki yıl daha kalmak istiyor. Biz de katılıyoruz. Zaten ya Fenerbahçe'de oynar ya da ülkesine döner. Önümüzdeki hafta bu iş biter" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

F.Bahçe Başkanı atv'de konuştu: "Alex ile gelecek hafta iki yıllık anlaşacağız. Zaten ya bizde oynar ya da ülkesine döner. Geçen sezon Denizli, tek umudunun bizim maç olacağı hale getirildi."

Alex ile 2 yıl daha

Aziz Yıldırım: "Alex iki yıl daha kalmak istiyor. Biz de katılıyoruz. Zaten ya Fenerbahçe'de oynar ya da ülkesine döner. Önümüzdeki hafta bu iş biter".

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Alex'in iki yıl daha takımda kalacağını şöyle açıkladı: "Alex hakkında çok şeyler yazıldı. Kamuoyu oluşturulmaya çalışıldı. Bugün menajeriyle görüştük; para dahi konuşmadık. Kalması yönünde anlaşma sağladık. Önümüzdeki hafta başı bu işi bitireceğiz. Alex, iki yıl daha kalmak istiyor; biz de katılıyoruz. Alex'in 2.5 senede burada neler yaptığını herkes biliyor. Çok karakterli bir oyuncu. Parayla işi yok. Ya F.Bahçe'de oynar, ya ülkesine döner. Performansını değerlendirirken sakatlığını da göz önüne almak lazım. Doktorlar, bunun artık sorun olmayacağını söyledi. Alex ile 2 yıl daha anlaşmayı planlarken Zico'nun da fikrini aldık. Yabancı transferlerinde de hocamızın görüşlerine başvurmuştuk. Edu, Lugano, Deivid, Kezman hepsi için Zico'yla görüşmüştük. Yabancı transferlerimiz hayal kırıklığı yaratmadı. Hatta, bugün 'İsterseniz
Lugano'yu aldığınız fiyatın 2-3 misline satayım. Edu'yu da satayım' dedi. 'İstemiyoruz' dedik. Sezon sonunda en fazla bir oyuncu için operasyon yapabiliriz."

CAPELLO'YU GETİRİRDİM
Yıldırım, "Temmuz ayına geri dönsek yine Zico ile anlaşır mıydınız?" sorusuna "Maddi durum, ekonomik şartlar, bunları da göz önüne almak lazım. Dünya Kupası öncesi Scolari ile Portekiz kampında yüz yüze ben görüştüm. Parayı bile konuştuk. Ama her tur atladığında Real Madrid'e gitme beklentisi artıyordu. Bizim ise olayı bitirmemiz gerekiyordu. Süreç uzadıkça sorun oldu. Zico ile de Japonya kampında görüşüldü. 'İyi şeyler yapmak ve yukarıya çıkmak istiyorum' demesi hoşuma gitti. Aziz Yıldırım olarak Capello'yu da getirirdim. Ama F.Bahçe olarak getiremezdim. Yıllığı 15 milyon Euro'yu buluyordu. Diyelim, üç yıllığına geldi ve başarısız oldu. Nasıl göndereceksiniz? Nereden baksanız 50 milyon euro" cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious