Aziz Yıldırım çok başarılı

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe'nin unutulmaz futbolcularından Lefter Küçükandonyadis, Sarı lacivertli kulüple ilgili Fenerbahçe Dergisi'nin haziran sayısına önemli açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe'de camianın mevcut yönetimden oldukça memnun olduğunu belirten Lefter, şöyle devam ediyor: "Her şeyiyle mükemmel. Böyle başkan bulunur mu hiç? Yönetim değişmesin kimsenin bu yönetimden bir şikayeti yok. Başkan Aziz Yıldırım dört dörtlük bir insan. Ben Fenerbahçe'de ne başkanlar gördüm ama böylesini hiç görmedim.Yeni gelen başkanlar da Aziz Yıldırım'ı örnek alsınlar. Bir oyuncu hastalanır, hastaneye gider. Her şeyden haberi vardır. Yenilenen tesislerimiz, stadımız, müzemiz... Hepsi muhteşem. Biz çamurlu sahalarda oynuyorduk, çamurlu sularda yıkanıyorduk. Oynadığımız sahanın arkasında iki tane kuyu vardı. Onlar bir doldu mu yandık demekti. Tek düşündüğümüz giydiğimiz formanın hakkını vermekti. Kıymet görmek için kıymet bilmek lazım. Şimdi ki koşullar şahane."

"TUNCAY'I ÇOK BEĞENİYORUM"

Fenerbahçe'de en beğendiği futbolcuların başında Tuncay Şanlı'nın geldiğini kaydeden Lefter, buna rağmen genç futbolcunun daha disiplinli oynaması gerektiğini kaydediyor.

Efsanevi futbolcu,"Geçen sene Ali Koç, Mustafa Koç ve Tuncay beni ziyarete geldiler. Biraz doldurdum Tuncay'ı, ondan sonraki haftalarda çok güzel goller çıktı. Tuncay'ı şöyle uyardım: 'Yavrum sen topu alıyorsun, adamın üstüne üstüne gidiyorsun, 'olursa olur' diyorsun". Tuncay'ı çok beğeniyorum ama daha disiplinli oynamasını istiyorum. Çok genç daha... Futbolcular maça kendilerini daha çok vermeli. Appiah'ı hırsından dolayı beğenip onu gözümde doğuştan Fenerbahçeli olarak görüyorum. Onun da ağlaması beni çok etkiledi. Anelka'yı, Fransa'da daha çok beğeniyordum. Fakat Fenerbahçe'de istediğim verimi alamadım. Tüm oyuncularımızı çok seviyor, çok daha iyi yerlerde görmek istiyorum. Bilhassa antrenmanlara başlayacağı zaman kendilerine çok iyi bakmaları gerekir. Sakatlanmalara, beslenme düzenine, özel hayatlarına dikkat etmeliler. Bunlara dikkat ederlerse hem kendileri için hem de takım için çok daha iyi olacak." şeklinde konuşuyor.

"BUGÜN OYNAMAK İSTERDİM, AMA Galatasaray KARŞISINDA"

Ezeli rakipleri Galatasaray'a karşı alınan galibiyetin şampiyonluk sevincine bedel olduğunu kaydeden Lefter,"Bugün oynamak isterdim, ama Galatasaray karşısına. Çok şampiyonluklar yaşadım. Galatasaray'a karşı alınmış bir galibiyet sevinci şampiyonluk sevincine bedeldi. Bu her zaman Galatasaraylılar için de böyle olmuştur. Fenerbahçe - Galatasaray maçı dünyanın en büyük derbilerinden biri sayılır. Galatasaray karşısına otuz üzerinde golüm var. Bir de kafayla golüm var ama kafayla atılan gollerim sayılmıyor." şeklinde konuşuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious