Aziz Yıldırım: Dereli'yi tokatlarım!

Aziz Yıldırım: Dereli'yi tokatlarım!.9756
  • Giriş : 29.06.2007 / 09:51:00

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım: Dereli bizim maçlara verirlerse sahaya iner, onu tokatlarım."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Diyarbakır eski başkanı Adnan Öktüren'e bunları söyleyen Yıldırım, federasyona ve kurullarına tepkisini çok sertçe dile getirdi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan, hakem Selçuk Dereli'ye müthiş tavır: "Eğer onu bizim maçlara verirlerse sahaya iner, onu tokatlarım."

F.Bahçe'nin son olarak geçen sezon Beşiktaş'la oynadığı FORTİS Türkiye Kupası yarı final maçını yöneten ve sarı-lacivertlilerin elenmesinin baş sorumlusu olarak gösterilen Dereli ile mahkemelik olan Aziz Yıldırım, bu sözleri, 26 Haziran Salı günü Ankara Sheraton Oteli�nde yapılan Futbol Federasyonu Mali Genel Kurulu�nda söyledi.

ÖNCE SALONDA GERİLDİ

Şimdi salı gününe ve Yıldırım'ın çevresindekileri şaşırtan sözlerine dönelim... Mali Genel Kurul'da, Divan Başkanı Ata Aksu'nun, Kulüpler Birliği'nin başını çektiği, 75 imzalı "seçim" maddesinin gündeme alınmamasını açıklaması üzerine kongre salonunda bulunan Aziz Yıldırım oturduğu yerden "Neden bu önergeyi gündeme almıyorsunuz. Almanız gerekir" dedi. Aksu ise "Sayın başkan, konuşmak istiyorsanız kürsüye buyurun, size söz vereyim" karşılığını verdi.

ETRAFINDAKİLER ŞAŞIRDI

Oturduğu yerden kalkan Yıldırım, kürsüye gitmek yerine salonun dışına çıkıp lobide tanıdıklarıyla konuşmaya başladı ve duruma tepkisini dile getirdi;

"Böyle şey olur mu" Bu federasyon devam edecek, benim maçımı katleden Selçuk Dereli'yi yine benim maçıma verecek." Yıldırım'ın yanında bulunan Diyarbakırspor eski başkanı Adnan Öktüren bu sözlere karşılık "Başkan, hakem ne yapacak, çıkar maçı yönetir" deyince Yıldırım'ın tepkisi sert oldu:

"Dereli bundan sonra bizim maçlara verilirse ben de sahaya iner tokatlarım." Çevredekiler şaşkınlık yaşarken, Öktüren ortalığı yumuşatmaya çalıştı: "Olur mu öyle şey sayın başkan? Bizim amacımız Türk futbolunun iyi yolda olması..."

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious